"Аз, буки, веди, глагол, добро..."

    Разом із християнством  на Русь прийшли просвітителі: Кирило і Мефодій, які звели воєдино написання слов'янських літер та систематизували їх у алфавіт, щоб доносити слово Боже та проводити церковне служіння зрозумілою для місцевого населення мовою. Їх вклад в українську культуру важко переоцінити.

    Бажаєте дізнатися про інші цікаві факти з історії виникнення нашої писемності, про те, як виглядали монети княжих часів, церковно-слов'янські літери, тоді запрошуємо Вас до центральної бібліотеки.  До Дня слов'янської писемності і культури, який відзначається 24 травня, підготовлена книжкова виставка "Від рукопису до книги". Родзинкою виставки є книга Нікіфорова С. Д. "Старослов'янська мова" 1955 року видання. На виставці експоновано унікальне видання-каталог "Кириличні рукописні книги у фондах Львівської наукової бібліотеки ім. Стефаника Національної Академії Наук України".

   У каталозі подано археографічні описи 349 кириличних рукописних книг та фрагментів XI-XVI ст., які є матеріальними свідченнями писемної культури, духовності українського та інших слов'янських народів. 

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее