Важливу роль у формуванні творчого потенціалу майбутніх педагогів відіграє участь студентів в організованій і систематичній науково-дослідній роботі як вагома складова професійної підготовки, що передбачає навчання студентів методології і методики дослідження, а також систематичну участь у дослідницькій діяльності, озброєння технологіями і вміннями творчого підходу до дослідження певних наукових проблем.
28 листопада 2016 року на базі навчально-методичного кабінету з метою залучення студентської молоді до якісного написання пошукової роботи з навчальної дисципліни у Лисичанському педагогічному коледжі відбувся семінар з питань організації наукових робіт студентів. Захід організовано для студентів перших курсів усіх спеціальностей. Методист Жалдакова Ю. В. ознайомила студентів з суттю поняття "науково-дослідницька діяльність", з алгоритмом дій у ході дослідної діяльності відповідно до форм виконання, з вимогами до оформлення робіт. З цією метою першокурсникам було продемонстровано кращі приклади науково-дослідних робіт студентів, які зайняли призові місця на Днях науки-2016.
Виходячи зі специфіки організації науково-дослідної діяльності студентів спеціальностей «Технологічна освіта» та «Фізичне виховання» до семінару долучилися Борисенко Л.Л. та Демченко П.Є. Викладачі акцентували увагу студентів на особливості написання науково-дослідних робіт та продемонстрували приклади різноманітних форм роботи на спеціальностях.
Науково-дослідна робота – це своєрідна унікальна модель самовдосконалення, самопізнання, а відтак – підвищення інтелектуальної, комунікаційної, інформаційної, духовної культури майбутнього вчителя.
Жалдакова Ю.В. |