» Наука и образование » Самоосвіта

Самоосвіта

  У всіх закладах освіти  продовжуються карантинні заходи. Перед освітою стоять виклики й завдання, які потребують гнучкості та швидких рішень. Для викладачів Лисичанського педагогічного коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка дистант – це теж випробування на фаховість, уміння використати навички з IT, які було надбано раніше, але й головне – піти далі в своємо професійному розвитку!

    Як організувати здобувачів освіти на навчання онлайн, якими інструментами користуватися і як підтримувати їх вмотивованими?

     Самоосвіта – це безперервний процес саморозвитку та самовдосконалення педагога. Самоосвіта є основною формою підвищення педагогічної компетентності, яка складається з удосконалення знань та узагальнення педагогічного досвіду шляхом цілеспрямованої самоосвітньої роботи: ознайомлення з новітніми педагогічними та психологічними дослідженнями, пошук нових напрямків у методиці та організації освітнього процесу, розгляд на високому науковому рівні педагогічних проблем, що викликають утруднення в роботі. Викладачі Лисичанського педагогічного коледжу здобувають знання з різноманітних джерел, використовуючи їх у професійній діяльності, розвитку особистості та власній життєдіяльності. Сьогодні поряд з традиційними формами вони використовують інноваційні форми збагачення професійних знань, що мотивують процес самоосвіти і сприяють розкриттю творчого потенціалу, зокрема індивідуальна самоосвітня робота: інтернет-конференції, вебінари, тренінги, презентації, створення відеотек, електронних посібників тощо.

Так, одними з найактивніших щодо підвищення фахової майстерності є викладачі циклової комісії фізичного виховання: онлайн курс «Участь батьків в організації інклюзивного навчання», «Права людини в освітньому просторі» на платформі EdEra, «Освітні інструменти критичного мислення» на платформі Prometheus, а на Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності – курс «Онлайн-сервіси для вчителів», онлайн-модуль «Освіта для життєвих навичок» (Крошка С. А.), «Основи здоров’язбережної технології», «Робота вчителів початкових класів з дітьми з особливими потребами» (Борисенко Л. Л.),  «Академічна доброчесність», «Домедична допомога», «Коронавірусна інфекція: факти проти паніки» (Цвік О. С.). Викладачі фізвиховання взяли участь в VІІ Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Взаємодія духовного й фізичного виховання в становленні гармонійно розвиненої особистості» на базі Донбаського державного педагогічного університету.

Викладачі ц. к. загальнотехнічних та математичних дисциплін підвищували кваліфікацію шляхом участі в конференціях (Живогляд С. В., Демченко П. Є.), вебінарах «Підтримка дітей з особливими потребами» та платформі «На урок» - «Створення онлайнового освітнього середовища під час карантинних заходів», «Форми та методи подання матеріалу в умовах дистанційного навчання» на платформі «Всеосвіта» (Сергієнко Н. В.); Демченко П. Є. опановував дизайн-мислення на платформі Prometheus та завершив онлайн-курс «Бери й роби». Для Живогляд С. В. цікавим був курс «Математика. Просто» на платформі EdEra.

Напрацювання викладачів циклових комісій загальної філології та журналістики: Бахмет М. Ю., Тарарива Л. Ю., Гуцкало О. О.  удосконалювали як техніки викладання іноземної мови так і загально педагогічні питання, зокрема розвитку критичного мислення, Шуліка Л. В., Сергієнко Л. В., Сергєєва І. Ю. – вивчали нові підходи до організації роботи на заняттях з української мови та літератури.

Вдосконалюють педагогічну майстерність викладачі циклової комісії соціально-гуманітарних та природничих дисциплін шляхом проходження онлайн курсу «Медіаграмотність для освітян» (Пивоварова Г. С., Мурсамітова І. А., Гарбузюк Т. В., Толмачова І. Г., Шевирьова Г. Г.). Пройшла курс «Цифрові комунікації в глобальному просторі», та взяла участь у конференції «Взаємодія духовного й фізичного виховання в становленні гармонійно розвиненої особистості» взяла Мінєнко Г. М.

Майстерність педагога – запорука успіху викладачів циклової комісії загальної та дошкільної педагогіки: онлайн-курс «Робота вчителів початкових класів з дітьми з особливими потребами» (Ігнатуша А. Л.), «Бери й роби» (Ляшенко К. І.). Ці викладачі долучилися й до участі в онлайн-конференції на базі ДДПУ.

Викладачі Крошка С. А., Сергієнко Н. В. публікують авторські матеріали на платформі «На урок».

Отже, самоосвіта повинна бути безперервною, сприяти оволодінню педагогом та застосування професійних знань у його практичній діяльності. Імідж сучасного вчителя неможливий без знання інформаційно комп’ютерних технологій.

Педагог живе доти, доки він вчиться, щойно він перестає вчитися, в ньому вмирає вчитель.

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Популярные статьи

  Статья Прочтений Опубликовал
» «Умелые пальчики – умные девочки и мальчики!»
Советы психолога
27719 SNikolaevich
June 09 2012 12:55
» Химчистка салона автомобиля в домашних условиях - краткий курс
Автомобили и мотоциклы
25408 admin
September 18 2010 23:15
» Как выбрать хороший цифровой фотоаппарат?
Товары и услуги
25373 admin
August 26 2009 16:11
» Автозагар: идеальный тон шаг за шагом
Товары и услуги
23060 admin
November 14 2009 16:31
» Как выбрать лучший DVD плеер по разумной цене?
Развлечения
22484 admin
October 02 2009 18:46