Случайная дата истории нашего города

1917г,. март В результате победы Февральской буржуазно – демократической революции избран Лисичанский районный совет рабочих, крестьянских и солдатских депутатов.

История нашего города

"Ситуація склалася непроста, але вихід є".

"Ситуація склалася непроста, але вихід є".

Непростий час переживають багато комунальних підприємств міста через знос мереж, боргів, неплатежів, зростання цін. Як з усіма цими проблемами справляється (при цьому виживаючи і надаючи послуги населенню) ЛКСП "Лисичанскводоканал", розповів в бесіді з кореспондентом "НП" заступник директора підприємства О. Б. Мамедов.

- Олег Борисович, а як сьогодні йдуть справи в ЛКСП "Лисичанскводоканал"?

- Можна сказати, що для нашого комунального підприємства наступили не кращі часи. А якщо бути точніше, то у водоканалі склалася напружена ситуація. Причиною тому послужили декілька чинників. По-перше, у зв'язку із зростанням цін на енергоносії, ремонтно-эксплутационные, ГСМ і інші матеріали підприємство у декілька разів збільшило свої витрати. Приміром, якщо ми полтора-два роки тому за такий же об'єм спожитої електроенергії (щомісячно близько 3 млн. КВт в годину) платили 750-800 тисяч гривен, то сьогодні ця цифра складає 1 мільйон 320 тисяч гривен. При цьому тарифи для першої групи, тобто для населення, не міняються з вересня 2006 року. Для другої і третьої групи в квітні поточного року оплата була підвищена в середньому на 33%. Здавалося б, це вихід з що склалося ситуації.. Але процедура, яку необхідно дотримувати при підвищенні тарифів, тривала, і займає вона більше напівроку, а ціна на електроенергію росте щомісячно (новий тариф розраховувався, виходячи з вартості електроенергії за вересень минулого року). Тому від добавки, яку ми чекали отримати, практично нічого не залишилося. Природно, із-за швидкого зростання цін і повільної зміни тарифів економічний стан підприємства погіршується. По-друге, за минулий рік збитки ЛКСП склали близько 9 мільйонів гривен. По-третє, росте доля непродуктивних витрат, погіршується фізичний стан устаткування, водопровідних мереж. На даний момент середній загальний знос основних засобів складає 68%. У такому ж точно стані знаходяться і водопровідні мережі. На деяких вулицях знос трубопроводів досягає 88%! Тому і доводиться їздити по кілька разів на один і той же порив. Жителі нам докоряють, мовляв, невже не можна відразу усунути порив? Можна, якщо не ставити "латки", а замінити відразу кілометр труби. Тоді б ми на цю вулицю не приїжджали довго. Так і виходить: доки гнилу ділянку не заміниш, пориви траплятимуться дуже часто. Порядок формування тарифів не вміщує в себе такий стан водоканалу і взагалі комунального господарства. Тому лише за рахунок підвищення вартості послуги справи не поліпшити.

- Тобто проблеми залишаються колишніми - пориви і нестача води?.

- Влітку в добу ми витрачаємо електроенергії на 50 тисяч гривен це у півтора рази більше, ніж взимку. Максимально працюють свердловини, потужні насоси. З початком сезону поливів, на деякі вулиці приватного сектора вода взагалі не поступає. У дев'ятиповерхових будинках із-за нестачі води страждають жителі верхніх поверхів.

Сьогодні ми подаємо воду за графіком. Він практично не змінений, але трапляються зриви.

Щоб поліпшити ситуацію з подачею води, треба до наших 37 свердловинам ввести в роботу ще декілька. Але для цього потрібне дороге устаткування, якого у нас немає. Приміром, раніше на Вороновском водозаборі працювало 13 свердловин. Але у кінці 90-х за одну ніч він був розікрадений. Нас втратило 15 кілометрів лінії електропередач і трансформаторів. Так був занапащений Вороновский водозабір. Ми насилу відновили частину електропостачання. Сьогодні там працює всього три свердловини.

- чи Платять лисичане за воду і наскільки існуючі тарифи відповідають собівартості послуги, що надається?

- Якщо говорити про оплату послуг населенням і підприємствами, то на тлі загальнодержавних проблем ми виглядаємо непогано. З початку поточного року плата за 4 місяці склала 98%. У травні ж платежі виявилися трохи гірше.

Сьогодні собівартість послуги складає більше 3 гривен. У Лисичанську ж населення платить за воду 1 гривню 19 копійок. Витрати з першої групи ми частково переносимо на другу і третю.

- Щоб врятувати комуналку у вищих кабінетах влади створюють безліч програм по реформуванню, енергозбереженню. Чи допомагають вони у вашій роботі?

- Так, програми створюються, часто обговорюються, але розмовами вони і закінчуються. Для того, щоб такі програми працювали, потрібне ще і фінансування. Три роки тому ми проводили заходи щодо енергозбереження, які не вимагали великих вкладень. У результаті скоротилася витрата електроенергії на 700-800 тисяч КВт в годину в місяць. Щоб сьогодні значно скоротити витрату електроенергії, потрібне серйозне фінансування. Минулого року водоканалу були виділені кошти на заміну 1200 метрів трубопроводу на Белогоровском водоводі. Ми їх освоїли, але з величезними потугами і витратами, які виникли при проведенні тендеру. Протяжність цього водовода - 18 кілометрів. Сьогодні він вимагає термінової заміни.

- Комунальні підприємства заборонено здавати в оренду, а інвестор "Лисичанскводоканал" обходить стороною. Який вихід з ситуації, що склалася?

- В 1999 році в Україні був ухвалений Закон "Про концесії", що означає передачу державного або комунального майна в управління іншій юридичній особі без зміни форми власності, але на тривалий термін. Вона проходить в два етапи: спочатку гроші вкладаються в поліпшення виробництва і якості послуг, а потім концесіонер отримує прибуток і повертає витрачені засоби.

Рано чи пізно приватний капітал, який вже є в таких важливих сферах, як електропостачання, нафтопереробка, транспортування газу і так далі, прийде і в комунальну сферу. Не дивлячись на те, що від комуналки немає швидкої віддачі, таке господарство - самий вічний бізнес. Адже доки житиме людина, йому будуть потрібні вода, тепло і житло.

- На недавній сесії міської ради була затверджена міська комісія з організації і проведення конкурсу на надання цілісного майнового комплексу ЛКСП "Лисичанскводоканал" в концесію. Прокоментуйте це рішення.


- Депутати розглядали це питання на трьох комісіях міськради і прийняли рішення затвердити комісію, яка повинна буде у встановлений термін розробити конкурсну документацію і оголосити конкурс.

Ясне одне: гірше вже не буде. Не можна і точно сказати, наскільки буде краще і який концесіонер прийде. Це вже завдання комісії, до складу якої увійшли фахівці своєї справи, що пропрацювали в комуналці, депутати міськради. Їх завдання - відповідно до Закону "Про концесію" виробити умови конкурсу або конкурсні вимоги, тобто те, що ми хочемо від концесіонера, і надати усі об'єктивні дані.


Зовсім нещодавно в концесію була передана компанія "Лугансквода", в яка забезпечує водопостачанням практично 70% території області. Але доки рано робити які-небудь висновки.

Варто відмітити, що віддача комунального підприємства в концесію теж не безкоштовна. Усі процедури записані в Законі "Про концесію».

- Немає побоювань, що концесіонер скоротити штат і лисичане залишаться без роботи?


- Неможливо скоротити чисельність, не поліпшивши виробництво. Тому, на мій погляд, цього не варто побоюватися.

- Спасибі за бесіду.

Олена СЕРГЕЕВА.

Похожие новости

· Горотдел милиции завоевал "серебро" н...

· В Украине начата программа коммерциал...

· КСП "Лисичанск - Водоканал" хочет вып...

· Потужності ГП "Лисичанська ТЕЦ" замін...

Последние объявления

Нет объявлений

Последнее в фотогалерее