Случайная дата истории нашего города

1930 г. Начато строительство Лисичанского механизированного стеклозавода.

История города

Позачергові вибори місцевих голів на Луганщині упевнено підтверджують статус скандальних юридичних розбирань

Позачергові вибори місцевих голів на Луганщині упевнено підтверджують статус скандальних юридичних розбирань

Услід за хворобливою процедурою обрання голови Дзержинского поссовета в Ровеньках виникли виборні проблеми в Лисичанську. Там 3 травня жителі вибирали мера. Заздалегідь максимум голосів при явці усього лише в 34% набрав висуванець від "Єдиного центру" Валерій Бондаренко - 17% голосів. Але "знятий" з реєстрації вже в ході виборів кандидат від ПР Сергій Баранник, а разом з ним Лисичанська міська рада і територіальна виборча комісія (ТИК) доки не дозволяють ставити у виборчому процесі точку.

Лисичанськ - досить проблемне місто. Хронічні "негаразды" в ЖКГ і екології стали свого часу причиною нарікань з боку губернатора Олександра Антипова на адресу колишнього лисичанського градоначальника - Анатолія Крысанова. Не був на стороні мера і міська рада, що достроково припинила у результаті повноваження Крысанова. Відтоді обов'язки міського голови перейняв на себе секретар міськради - "регіонал" Сергій Баранник.

Саме його багато хто вважав найвірогіднішим претендентом на крісло мера. Занадто небезпечних для себе конкурентів команда Баранника не бачила, хоча і значилися там відомі лисичанцам прізвища. Приміром, гендиректор ВАТ "Лисичанскуголь" В'ячеслав Теросипов (партія "Батькiвщина"), екс-мер Лисичанська, директор Лисичанської ТЕЦ Валерій Бондаренко (партія "Єдиний центр") і інші. Статус проблемного міста зовсім не лякав кандидатів в мери. І бажаний пост вони один одному просто так поступатися не збиралися.

В розпал передвиборної гонки виник традиційний скандал. Валерій Бондаренко викрив Сергія Баранника в "підкупі виборців шляхом перевищення службових повноважень". У своїх неодноразових судових позовах до "регіонала" і ТИК Бондаренко просив служителів Феміди зафіксувати факт виготовлення і розміщення агітаційних матеріалів Баранником нібито не за рахунок засобів виборчого фонду. І покарати його за це "зняттям".

І якщо Лисичанський суд відмовився розглядати скарги "пташенят гнізда Балоги", то Донецький апеляційний суд задовольнив позов товариша від "ЕЦ". І своїм рішенням зобов'язав ТИК зняти Сергія Баранника з реєстрації як кандидата на посаду міського голови.

  - Ситуация такая: решением суда Баранника сняли с выборов 2 мая в 15.00 часов. После этого времени 5 человек из территориальной избирательной комиссии пропали вообще, - рассказал "МГ" Валерий Бондаренко. - Поэтому решение суда своевременно не было внесено в повестку дня теризбиркома.

Проте зібравшись в день виборів - 3 травня, ТИК все-таки прийняла рішення поставити в бюлетенях навпроти прізвища Баранника відмітку "вибув". Тобто через декілька годин після початку самого виборчого процесу!

Знову-таки 3 травня, в 19.00, по словах Бондаренко, зібралася позачергова сесія міської ради і затвердила рішення про усунення від роботи п'яти членів Тика, нібито на підставі їх власних заяв, і самого голови комісії Володимира Юнака.

Зв'язок між зняттям з передвиборної гонки кандидата від ПР Баранника і рішенням "регіональної" більшості міськради про розпуск тервиборчкому (під кінець виборів!) "единоцентрист" Бондаренко не озвучував, але вона лежить, на наш погляд, на поверхні.

  - Таким образом, итоги выборов не подведены, - продолжает выдвиженец от "ЕЦ". - И в общем ситуация идет к правовому беспределу. Я считаю, что тут применен админресурс в лице городского совета. Непонятно, где были эти пропавшие члены комиссии. По Бараннику - там статья "превышение служебных полномочий" и "подкуп избирателей". Мы сейчас готовим иски по всем нашим спорным вопросам, потому что заканчиваются сроки обжалования.

Нарікання Валерія Бондаренко на "правове беззаконня" можна було б зрозуміти, коли б не одне але. За інформацією "МІЛІГРАМА", рішення про зняття з виборів Сергія Баранника приймалося зовсім не в регіональному відділенні партії "Єдиний центр", а там, де працює її тіньовий лідер Віктор Балога - в секретаріаті Президента України. І саме звідти йшли "правильні" вказівки в Центрвиборчком, до куратора Луганщини панові Донченко, а звідти вже - товаришеві Юнаку.

В'ячеслав Теросипов, що зайняв, за попередніми даними, на виборах друге місце з 14% голосів, не зміг нам прокоментувати вибори, пославшись на сімейну трагедію. Як стало відомо "МІЛІГРАМУ", передчасно пішов з життя батько В'ячеслава Михайловича, у зв'язку з чим редакція виражає В'ячеславу Теросипову і його сім'ї щирі співчуття.

Не вдалося нам почути думку про виборчий процес і від Сергія Баранника. На наші численні дзвінки в приймальню мера Лисичанська секретар наполегливо відповідала, що "Сергій Георгійович вийшов, поїхав на похорони, поїхав на прес-конференцію".

Тим часом вечором 4 травня на черговій позачерговій сесії Лисичанська міська рада прийняла рішення про формування нової територіальної виборчої комісії з виборів депутатів місцевих рад і міського голови Лисичанська. Новообрана ТИК протягом семи відведених законом днів і прийматиме рішення про те, чи вважати що пройшли 3 травня вибори міського голови Лисичанська що відбулися або ні?

Щось підказує нам, що незабаром лисичанцев знову покличуть на виборчі дільниці. Ось тільки питання - чи прийдуть. До речі, більшість виборців, що прийшли на вибори, проголосували "проти усіх".

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последние объявления

Нет объявлений

Последнее в фотогалерее