Случайная дата истории нашего города

1919 г., декабрь 1 – я Конная Армия освободила Лисичанск от деникинских войск.

История

"Єдиний центр" хоче розпустити Лисичанську міську раду

 "Єдиний центр" хоче розпустити Лисичанську міську раду

Луганська обласна організація Єдиного Центру має намір ініціювати, через парламентську групу партії, розгляд у Верховній Раді питання про розпуск Лисичанської міської ради.

Керівник Луганської обласної організації Єдиного Центру Валентин Дзонь прокоментував ситуацію, що склалася в ході переобрання Лисичанського міського голови, що відбулося 3 травня 2009 року. За попередніми даними, за підсумками голосування лідирує кандидат від Єдиного Центру Валерій Бондаренко.

  - Но, констатируя факт победы, - заявляет Дзонь, - мы понимаем, что в условиях блокирования работы территориальной избирательной комиссии, многочисленных провокаций и активного противодействия логичному завершению процесса выборов Лисичанским городским советом, подвести итоги будет достаточно сложно.

Перемога Валерія Бондаренко підтверджена протоколами дільничних виборчих комісій, але цей факт не є визначальний ні для місцевих депутатів, ні для політичної сили, що влаштувала справжню "бучу" навколо виборів Лисичанського міського голови.

Є предмет для серйозних роздумів і для організаторів виборного процесу, і політиків, і законодавців. Нинішнє законодавство дозволяє народним обранцям на місцевому рівні досить вільно варіювати повноваженнями місцевого самоврядування.

Політичний підсумок позачергової передвиборної кампанії по обранню Лисичанського міського голови з точки зору оцінки діяльності місцевої ради - це протизаконна діяльність і відвертий саботаж народного волевиявлення.

Коли наші опоненти зрозуміли, що кандидат від Єдиного Центру є базовою кандидатурою для обрання мером, "закипіла", я б сказав, деструктивна метушня керівного і направляючого органу Лисичанської громади. Окрім численних провокацій і спроб зняти кандидата від Єдиного Центру Валерія Бондаренко в ході агітаційного періоду, в останню добу кампанії - в ніч з суботи на воскресінні - була оголошена закрита мобілізаційна сесія міськради для зриву виборчого процесу. Відмічу, що проводилася вона "за законами військового часу", і була не пов'язана з якимись природними або інфраструктурними для міста катаклізмами, екстреність обумовлена необхідністю розпустити територіальну виборчу комісію, для того, що б фактично паралізувати виборний процес. Причому, в ході депутатського "хоралу" також звільнений від обов'язків голова Лисичанської територіальної виборчої комісії, за нібито порушення закону, хоча вони (порушення) не були квалифицированны як такі в судовому порядку.

Звертаю увагу, що подібна функція, - ухвалювати вироки, - аж ніяк не делегована місцевим радам. У нас рада не каральна, а творчий орган, і про це потрібно б пам'ятати усім народним обранцям.

Але, в Лисичанську, принцип партійної доцільності виявився вище за конституційні дії, якими повинне б керуватися місцеве самоврядування. Більше того, рада, якій норма закону делегує відповідальність за організацію комісій, де-факто ліквідовувала Лисичанську територіальну виборчу комісію. Адже для легітимного ухвалення рішень в її складі не має бути менше 8 чоловік, а підконтрольні ПР члени ТВК склали свої повноваження.

У подібних діях міськради ми убачаємо усвідомлений саботаж і виборного процесу, і голосування Лисичан, викликаний явною поразкою Партії Регіонів на підконтрольній раніше території. Ці дії по суті не дають можливості завершення виборчої кампанії в Лисичанську у відповідність з її об'єктивними результатами. Відсутній орган, який міг би підвести офіційні підсумки голосування.

Подібного роду хамство вимагає і політичною, і юридичною, а можливо, і карної оцінки.

Луганська обласна організація Єдиного Центру ініціюватиме перед керівництвом партії внесення, через нашу парламентську групу, питання про розгляд Верховною Радою можливості розпуску Лисичанської міської ради, за безпрецедентні порушення конституційних і законодавчих норм і прав громадян в ході позачергових виборів міського голови 3 травня 2009 року.

Це стане серйозним уроком для деяких політичних сил, що вкінець розперезалися.

Похожие новости

· ИННОВАЦИОННЫЙ ЦЕНТР ОТКРЫТ!

· Инновационный центр в Лисичанске

· У Лисичанську за рік встановили 7 мод...

· У Лисичанську активно працюють над по...

Последние объявления

Нет объявлений

Последнее в фотогалерее