12+
08 декабря
...
прогноз на 5 дней
-5 oC небольшой снег
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Такси Комфорт в Лисичанске

Ирина 11.12.2021 15:24
Отличный сервис.Профессионализм водителей.Приемлимые цыны.Благодарю....

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

Відповісти за базар

29.10.2010, 05:45
2637
0
Автор

Відповісти за базар

Відповісти за базарДо суду передана справа, що стала підсумком конфлікту між підприємцями-торговцями стихійного ринку району ГТВ і адміністрацією комунального підприємства "Лисичанський міський ринок". Декілька місяців тривала боротьба, в якій були і акції протесту, і погрози, і незаконне вивезення майна підприємців. Варто сказати, що сам по собі стихійний ринок в південній частині міста працює нелегально. І на цьому фактично незаконному ринку також незаконно спробувало заробити керівництво КП.

"Зараз справа по так званому стихійному ринку ГТВ слухається в суді. До карної відповідальності притягає директор КП "Лисичанський міський ринок", якому пред\'явлено звинувачення в зловживанні службовим станом, перевищенні влади і посадових повноважень, а також підробці службових документів", - пояснив Максим Говоруха, прокурор м. Лисичанська.
"Година Пік" також стежив за цією "базарною" темою, неодноразово освітлюючи на своїх сторінках хід цього конфлікту. Нагадаємо хронологію подій.
У липні 2009 року сесією Лисичанської міськради було прийнято рішення про створення комунального підприємства "Лисичанський міський ринок". У листопаді на посаду його керівника був призначений громадянин Н. Проте при створенні цього КП міською радою не була виділена земельна ділянка під організацію ринкової торгівлі. А в "Положенні про основні вимоги до організації діяльності продовольчих, непродовольчих і змішаних ринків", затвердженому Кабміном України, вказано, що "ринок - це об\'єкт торгівлі, на території якого суб\'єкт господарювання, який має право користування або розпорядження земельною ділянкою, на якій об\'єкт розміщений, організовує і/або забезпечує створення належних умов для здійснення торговельної діяльності підприємцями".
Виходячи з цього, створене КП взагалі не потрапляє під визначення "ринок", оскільки у нього немає земельної ділянки, що належить підприємству.
У травні 2010 року, по суті, і почалася боротьба підприємців і адміністрації нового ринку. "Враховуючи ситуацію, яка склалася в мікрорайонах ГТВ, - наявність стихійного ринку - директором знову створеного КП був організований збір засобів, який іменувався ринковим збором, - коментує ситуацію прокурор Лисичанська. - На момент призначення ревізії і порушення кримінальної справи, з приватних підприємців, що здійснюють торгівлю на території стихійного ринку, за три місяці було зібрано близько 150 тис. грн. Ці засоби, відповідно, в дохід місцевого бюджету не поступили. Крім того, за незаконне користування землею державною інспекцією були нараховані штрафи на суму 23 тис. грн., які також не були сплачені".
Іншими словами, вводячи в оману підприємців, що ця територія відноситься до володіння КП "Лисичанський міський ринок" і явно перевищуючи свої повноваження, директор самовільно організував збір засобів у вигляді ринкового збору і збору за торговельне місце на фактично неіснуючому стихійному ринку. Він навіть ініціював інвентаризацію чужого майна, яке взагалі не мало ніякого відношення до його підприємства, - виробив розмітку торговельних місць фарбою, пронумерував прилавки, кіоски і контейнери.
При цьому адміністрація буквально "давила" підприємців вимогами укладати незаконні договори з КП на надання незрозуміло яких послуг. Але останньою краплею стала відкрита "експропріація" майна торгуючих на стихійному ринку по вул. Орджонікідзе, які відмовлялися платити незаконні збори.
"21 травня у світлий час доби із залученням спеціальної техніки у двох підприємців в невідомому для них напрямі були вивезені контейнери, з яких вони здійснювали торгівлю. У цих контейнерах знаходилися товари, призначені для реалізації, на загальну суму близько 50 тис. грн. Крім того, в адресу ще 24 підприємців, які відмовлялися від укладення незаконних договорів з КП, поступали погрози демонтажу їх торговельних місць", - відмітив Максим Говоруха.
Ця "акція" була організована адміністрацією комунального підприємства. І, до речі, планувалося її продовження (для цього вже під\'їхав КАМаз з причепом), але підприємці, що зібралися, просто не дозволили більше нічого демонтувати.
Як з\'ясувалося пізніше, два вилучені контейнери з 21 травня по 8 липня знаходилися на приватному майданчику, що охоронявся, а їх власники навіть не були повідомлені, що сталося з майном і де воно знаходиться.
Після такого "аргументу" підприємці звернулися в міліцію. Вже в червні за результатами перевірки прокуратура Лисичанська порушила кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень посадовцями КП "Лисичанський міський ринок".
Прийнятими слідчими заходами в липні правоохоронці встановили місцезнаходження контейнерів і майно було повернено власникам.
Але цим незаконні дії адміністрації не обмежувалися. "Як з\'ясувалося пізніше, підприємцям, які все-таки уклали договори, довелося сплатити ринковий збір не з дня ув\'язнення, а заднім числом - з фіктивної дати, вказаної в паперах. Усе це відбувалося у кінці травня, а платити підприємцям припало з 2 квітня", - підкреслив прокурор.
Тепер справа відносно адміністрації КП слухається в суді. За словами правоохоронців, по звинувачувальних статтях закон передбачає покарання від 5 до 10 років позбавлення волі.


Проте важливо відмітити, що ринок в південних районах Лисичанська - проблема далеко не нова. Вже багато років влада міста (яка встигла вже кілька разів змінитися) не може вирішити питання про створення на законних підставах торговельної зони, яка, безумовно, тут просто потрібна. Тому з-під підлоги продовжує існувати стихійний ринок, і, мабуть, частково тому виник описаний вище конфлікт. Чи буде в південних районах легальний ринок? Відповідь на це питання виключно в компетенції міської ради.

Джерело:
Марина БОГДАНОВА "Година Пік"

Отзывы


© 2009 - 2022 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. Контакты: [email protected] 

12+