12+
08 декабря
...
прогноз на 5 дней
-5 oC небольшой снег
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Такси Комфорт в Лисичанске

Ирина 11.12.2021 15:24
Отличный сервис.Профессионализм водителей.Приемлимые цыны.Благодарю....

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

Лисичанський НПЗ може зупинитися?

04.11.2010, 16:43
2458
0
Автор

Лисичанський НПЗ може зупинитися?

Лисичанський НПЗ може зупинитися?До уряду Миколи Азарова під час їжі прийшов неймовірний апетит. Одна хитромудра компанія, отримавши рішення одного хитромудрого суду, пробила величезний пролом в митній межі України. Завдяки аркушику паперу шириною в 20 сантиметрів ділки зуміли з серпня по листопад відвести з держбюджету $253 млн. І до кінця року може вийти на чистий мільярд безумовних одиниць. І саме це питання назвали незначним в прес-службі віце-прем\'єра Андрія Клюева, що відає митницею і енергетикою - сферами, в яких, власне, і сталася крадіжка у особливо великих розмірах. Йдеться про схему відходу від оподаткування при імпорті в Україну нафтопродуктів.

Компанія "Ливела" добилася в Автозаводському суді Кременчука рішення, що викликало з пекла "Про іноземні інвестиції", прийнятий в далекому 1992 року. Тоді Верховна Рада, в паніці відкриваючи внутрішній ринок перед іноземцями, щоб хоч якось нагодувати і обігріти народ, ухвалила, що спільні підприємства звільняються від яких-небудь податків у тому числі від ввізного мита, ПДВ, акцизів. У 2000-м керівництво країни визнало іноземну місію виконаною, і Рада відмінила закон. Але окремі ділки порахували інакше. І в результаті нетривалої тягомотины в зговірливому суді Кременчука отримали рішення, що зобов\'язало продовжити життя покійного закону для одного окремо взятого підприємства і його дочок. А саме для україно-польського СП "Тайстра" і заснованого ним сімейства підприємств з словом "Ливела" в назві.

При повному потуранні з боку уряду схема ожила в серпні цього року на імпорті нафтопродуктів. По обнародуваним цим Мінпаленерго, в перший місяць роботи "Ливела" ввезла 89 тис.тонн нафтопродуктів. У вересні - вже 318 тис. тонн, в жовтні - 398 тис. тонн. При тому, що рівень споживання палива в країні в ці місяці складав близько 900 тис. тонн в місяць, виходить, що "Ливела" захопила вже половину усього ринку.

Це вражає, проте це недивно. За даними глави парламентського комітету з промислової політики і підприємництва Наталії Королівської, "Ливела" із-за несплати до бюджету вищеназваних зборів може платити на 30% менше, ніж інші імпортери і виробники. Тому будь-якому торговцеві дешевше домовитися про купівлю палива у цих надзвичайно удачливих імпортерів. Тому, за даними Енергетичної митниці, тільки за три місяці до держбюджету не потрапила чверть мільярда доларів, а до кінця року загальний об\'єм недоотриманих зборів тільки від нафтопродуктів очікується у розмірі мільярда.

Експерти і учасники ринку в один голос називають виконавцем схеми легендарного екс-нардепа Володимира Зубика. У 2007-м він став першим гнилим зубом в помаранчевій коаліції, що переметувався під стяги Партії регіонів. Сам Зубок спростовує свою причетність до "Ливеле" на чому світ стоїть. Можливо, він і прав. Адже хто в нинішньому уряді міг би дозволити очманілому екс-нардепові ворочати мільярдами за просто так? Та ніхто. І найлегше тему міг би освоювати віце-прем\'єр Андрій Клюев, в чиєму веденні якраз і знаходиться енергетика. Тим більше, Зубка він знає не з чуток, оскільки саме Клюев в 2007-м збивав під Януковича більшість в Раді з таких ось зубків.

Звичайно, обивателі можуть віднестися до цієї теми з іншої точки зору. Адже дешевий імпорт - це дешевий бензин на АЗС. Але сир буває халявным тільки в мишоловці. Через неможливість конкуренції з суперльготчиками вже зупинилися нафтопереробні заводи Ігоря Коломойського - Дрогобицький і Надвирнянський НПЗ, на межі зупинки "Укртатнафта". У жовтні про зупинку заявив навіть Одеський НПЗ, "Лукойл", що належить російському гігантові, а ще одні росіяни з ТНК-ВР думають взагалі припинити роботу в Україні. По суті, ми маємо процес укочування в асфальт величезного бензинового ринку. Ще півроку - і на нім залишиться одна "Ливела" і її справжні власники. Які потім піднімуть за заводи, що дуже дешево "впали", і монопольно вироблятимуть паливо за будь-якою ціною, що подобається ним. При цьому вони з обуренням доб\'ються відміни пільг "Ливелы", мол урядові руки Клюева нічого не крали. І платитимуть з нафтопродуктів покладені збори до бюджету. І тоді ціна разом підскочить до такої стелі, яка українським споживачам не снилася і в недавні часи самоправства Коломойського.

З іншого боку, українці повинні знати, що у них крадуть вже зараз. Міністерство фінансів в жовтні поклало на стіл Миколі Азарову доповідну записку про виконання прибуткової частини бюджету з початку року по вересень. У ній чорним по білому говориться, що держбюджет вже недоотримав 7,2 млрд грн. А за підсумками року невиконання бюджету очікується близько 20 млрд грн. Нагадаємо, що мільярд доларів, який держбюджет може не отримати завдяки "Ливеле", - це 8 мільярдів гривень. А це 40% від усієї прогнозної недостачі держбюджету. "ПроФФессионально", нічого не скажеш.

І що саме вражаюче, так це мовчання усіх. Ніхто не б\'є на сполох, мовчить комуністичний глава Держмитниці Калетник. Мовчать Мінфін, Клюев, Азаров, Янукович. Ну гаразд, з них попит невеликий, оскільки це якраз їх тема, тому ним сам Карний кодекс мовчати велить (у сенсі не свідчити проти себе). Але чому мовчить опозиція? Де хоч викриваюче слово від Тимошенко або там Яценюка з Гриценко? Тихо.

І лише прес-обслуга Клюева ліниво "отгавкивается" від журналістів: "Це занадто незначне питання, щоб його коментував перший віце - прем\'єр".

top.lg.ua

Отзывы


© 2009 - 2022 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. Контакты: [email protected] 

12+