У Сіверському Донці виявили 60 забруднюючих речовин

      У річках Сіверський Донець та Дністер виявили важкі метали, пестициди, різноманітні ліки, пластифікатори, підсолоджувачі, залишки косметики, синтетичні поверхнево-активні речовини. Загалом виявили 108 забруднювачів в Дністрі та 60 – у Сіверському Донці. Найбільша частка з них – пестициди, у тому числі заборонені до використання, та фармацевтичні препарати. Такі підсумки досліджень проб води у рамках проектів ОБСЄ оприлюднили 12 березня на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі в Київі.

      Дослідження води у Сіверському Донці здійснили у рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Допомога Міністерству екології та природних ресурсів України у вдосконаленні механізмів моніторингу довкілля», у Дністрі – в рамках проекту Глобального екологічного фонду / ПРООН / ОБСЄ / ЄЕК ООН «Сприяння транскордонної співпраці та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер». Технічне завдання розробляли разом з профільними українськими відомствами. Саме дослідження здійснювали фахівці словацького Інституту навколишнього середовища у місті Кош протягом 2018 – 2019 років. Було перевірено зразки поверхневих вод, донних відкладів та риб додатково у Сіверському Дінці було відібрано зразки підземних вод.

      Скринінг води здійснювали на близько 40 тисяч речовин. Це близько 40% від усіх речовин, які наявні на ринку хімічних речовин. 18 з них потрапили до списку обов’язкових для подальшого моніторингу на Сіверському Донці, 19 – на Дністрі, розповіла Тамара Кутонова, регіональна координаторка проекту Глобального екологічного фонду з Дністра.

     У всіх досліджуваних пробах води та донних відкладів у басейні Сіверського Донця виміряні високі концентрації металів – барію, заліза, літію, цинку. У пробах донних відкладів були виявлені підвищені концентрації заборонених пестицидів та поліароматичних вуглеводнів у всіх донних відкладів. Поліхлоровані дифеніли виявили у Сіверському Донцi (с. Огірцеве та нижче м. Лисичанськ), Уди, Казенному Торцi (смт. Райгородок) i Кривому Торцi (Карлівська гребля).

Похожие новости

· Молода жінка потонула в Сіверському Д...

· Працівники пожежної служби м.Лисичанс...

Последнее в фотогалерее