Про допомогу постраждалим від домашнього насильства в умовах карантину на Луганщині

      Шановні мешканці міст Лисичанська, Привілля, Новодружеська Луганської області! У зв’язку із запровадженням карантинних заходів, викликаних поширенням інфекції коронавірусу, появою нових стресових ситуацій та можливих фінансово-економічних труднощів збільшуються ризики вчинення домашнього насильства.

     Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради як координатор на місцевому рівні напрямку запобігання та протидії насильству нагадує, що домашнє насильство — це дії або, навпаки, бездіяльність не тільки фізичного, а й психологічного, сексуального або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї або між родичами, незалежно від того, спільно чи окремо вони проживають.

     Отже, якщо ви зіткнулися із домашнім насильством або стали свідком цього явища, вам завжди нададуть допомогу за наступними номерами та в таких установах і службах:

     відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради — «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, протидії торгівлі людьми (тел.: (06451) 73543, 72939; адреса: м. Лисичанськ, вул. Сєвєродонецька, 62).

     служба у справах дітей Лисичанської міської ради (тел.: (06451) 73509, 72661; адреса: м. Лисичанськ, вул. Сєвєродонецька, 62);

     комунальний заклад «Лисичанський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» (тел.: (06451) 72460, 72696; адреса: м. Лисичанськ, вул. Сєвєродонецька, 62);

     відповідні підрозділи Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області — дільничні інспектори поліції, а якщо це стосується дитини, то інспектори сектору превенції, за адресою: м. Лисичанськ, вул. ім. Д.І. Менделєєва, 71 (тел.: (06451) 70454, 102).

     За інформацією Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації на Луганщині працюють низка служб і установ, які незалежно від карантинних обмежень надають підтримку та допомогу постраждалим від домашнього насильства жінкам, чоловікам та дітям:

— 102 — відділ поліції;

— 15-47 — Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними й конфіденційними;

— 0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) — Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;

— 103 — виклик бригади швидкої медичної допомоги. Також, ви можете звернутися до будь-якого медичного закладу вашого населеного пункту. Згідно із діючим законодавством, у ньому обов’язково має бути визначений фахівець, відповідальний за надання допомоги постраждалим від насильства;

— Сільський, селищний голова, староста, заступник голови райдержадміністрації або міського голови, який координує соціальну сферу, — усі ці люди наразі є персонально відповідальними за реагування на випадки насильства. Тому, вони також є джерелом отримання допомоги.

    Якщо жертвою або свідком насильства є дитина, обов’язково зверніться до служби у справах дітей. Також, дієву підтримку та допомогу постраждалим надають фахівці центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді й центрів надання соціальних послуг.

     Пам’ятайте, що насильству немає виправдання. Бажаємо вам та вашим родинам міцного здоров’я.

     Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради

Похожие новости

· Про результати діяльності спостережно...

Последнее в фотогалерее