Новим власником «Лисичанського нафтозаводу» може стати Фірташ

   За інформацією, наданою виданням «Polemika», можливим новим власником «Лисичанського нафтозаводу» стане Дмитро Фірташ. Інформацію про те, що скоро вирішиться питання з новим власником «Лінік» підтвердили і в Луганській ОДА.

   Зацікавленість в якнайшвидшому пошуку нового власника для «Лісічанcкого НПЗ» виявляє не тільки губернатор Луганщини, а й прем'єр-міністр Україна Микола Азаров. На даний момент власником нафтозаводу залишається група «ТНК-ВР», яка зупинила завод 1 березня ц.р.

   Нагадаємо, що в травні поточного року Дмитро Фірташ розповів про свої плани придбати нафтопереробний завод і мережу автозаправних станцій. Однак якщо раніше на запуск нафтозавод за кошти Фірташа розраховував херсонський губернатор, то нова інформація повідомляє про нездійсненності таких надій, адже на запуск «Лисичанського нафтозаводу» буде потрібно менше коштів.

   Тим часом, з 9 по 12 серпня під стінами Кабміну планується проведення страйку, яку має намір провести профспілка «Лінік».

   «Херсонський нафтозавод» був зупинений в 2005 році, «Одеський нефетперерабативающій завод» - в жовтні 2010 року, «Лисичанський нефтепрерабативающій завод» - в березні 2012 року. «Дрогобицький нафтозавод» і «Надвірнянський НПЗ» були зупинені через технічну відсталість і відсутності інвестицій в модернізацію з боку власника підприємства - групи «Приват». На модернізацію «Кременчуцького НПЗ» керуюча компанія виділила мінімальний розмір інвестицій, який не сприятиме його розвитку.

   В Україну в 2011 році обсяг переробки нафтової сировини склав 9050000 тонн, що на 18,4% менше, ніж у 2010 році. Також зафіксовано зменшення обсягу поставки нафти на українські НПЗ, в 2011 році рівень завантаження НПЗ сировиною скоротився до 16,1%, до 9,25 млн тонн. За даними Держстату, обсяг первинної переробки нафти в Україну в 2011 році склав 6,7 млн ​​т, що на 18,8% менше, ніж за 2010 рік.

   Група «ТНК-ВР» входить в десятку найбільших приватних нафтових компаній в світі за обсягами видобутку нафти. Компанія була утворена в результаті злиття нафтових і газових активів компанії ВР в Росії і нафтогазових активів консорціуму Альфа, Аксесс / Ренова (ААР) (25% - «Альфа-групп» Михайла Фрідмана, по 12,5% - «Ренове» Віктора Вексельберга і Access Industries Леонарда Блаватника). В.о. директора в Україну - Володимир Жмак.

Похожие новости

· Сергій Баранник: «Друге півріччя може...

Последнее в фотогалерее