„Я починався відтіля, де гул заводів даль колише” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

   25 січня 2013 року в приміщенні краєзнавчого музею, до 115-ї річниці від дня народження поета-лірика В.М. Сосюри, був проведений урок-лекція „Я починався відтіля, де гул заводів даль колише” для слухачів університету ІІІ віку територіального центру соціального обслуговування населення.

   Урок-лекцію проводила науковий співробітник музею О.О. Цвік.

   У вступному слові ведуча розповіла про дату, з нагоди якої сьогодні зібралися у краєзнавчому музеї – 115-річчя від дня народження поета-лірика В.М. Сосюри.

   Далі науковий співробітник продовжила розповідь про дитячі та юнацькі роки поета, які пройшли на лисичанській землі, в Третій роті. Було подано біографічний матеріал, що переплітався з віршованими рядками самого Володимира Сосюри, поетів-ліриків, його сучасників, спогадами сина та друзів про Володимира Миколайовича. Червоною ниткою через усю розповідь проходив мотив любові поета до рідної землі, до своєї малої батьківщини.

   Постать Володимира Сосюри розглядалася з точки зору громадської позиції та як людини. Було зазначено важливість того, що ми є земляками постаті такого масштабу як В.Сосюра, який прославив наш край. Його вірші – підтвердження того. Далі присутні розглянули експозицію, присвяченої поету-земляку, яка демонструє особисті речі В.Сосюри, передані сином, переписку з краєзнавцем Н.В. Лопатіним, спогади друга дитинства Володимира Миколайовича Іларіона Гороха, лисичанського художника, цікаві фотоматеріали, присвячені відкриттю пам’ятника Сосюрі у 1966 році, та публікації у місцевій пресі з нагоди 100-річчя та 110-річчя з дня народження поета.

   Далі науковий співробітник Курдибан І.І. провела для присутніх слухачів тематичну екскурсію в експозиції „Лисичанськ та лисичани в період Великої Вітчизняної війни” на тему „Визволення м. Лисичанска”. Почалася екскурсія з розкриття тем двох окупацій міста. Акцентувалася увага на кровопролитних боях на Білій горі та на Привільнянському плацдармі. Також присутні дізналися про історію формування 279 Лисичанської Червонопрапорної стрілецької дивізії та бойові шляхи її командирів.

   В ході екскурсії звучала інформація щодо участі штрафних батальйонів та рот в боях за Лисичанськ. Наприкінці тематичної екскурсії науковий співробітник підвела слухачів до дати визволення міста Лисичанська від фашистських загарбників – 2 вересня 1943 р.

   Присутні розглянули експозицію присвячену 279, 78 і 59 стрілецьким дивізіям.

         Завершальним етапом було фотографування присутніх на фоні копії прапора 279 Лисичанської Червонопрапорної стрілецької дивізії.

Цвик Е., научный сотрудник музея
Фото С.Куренкова
 

   

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Лисичанск инфо

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее