Увага, на дорозі скутер!

Нарешті настала тепла пора, відходять на другий план проблеми пов'язані з ожеледицею та ускладненням дорожніх умов. Тепер проблема для учасників дорожнього руху – мопедисти. Ця категорія водіїв за зиму відвикла від дороги і втратила навички безпечного керування цим видом транспорту. Водії автомобілів також втратили пильнысть і зовсім забули, що може раптово пролетіти 16-річний володар «п'ятдесятника». У зв'язку із цим нагадуємо всім водіям, незалежно від кількості коліс у «залізного друга», що необхідно пам'ятати про елементарні правила безпечної поведінки на дорозі і про те, що дії всіх учасників дорожнього руху повинні бути передбачувані і зрозумілі для оточуючих.
Водії автомобілів часто не користуються покажчиками поворотів, особливо знаходячись у правому ряду і маючи намір зробити правий поворот. Може вийти так, що «скутериста» «притруть», і станеться аварія. Будьте пильні! Не забувайте, шановні володарі мопедів, сигналізувати і про свої наміри зробити маневр. Витягнута ліва рука – поворот наліво, зігнута в лікті – направо.
Не забувайте, що перед виїздом з гаражу потрібно приділити увагу техніці. Перед початком руху завжди слід перевіряти технічний стан транспортного засобу. Огляньте свій мопед, чи не розтягнутий ланцюг, чи не ослабле кріплення, а головне перевірте гальма й освітлення. У разі небхідності – поправте дзеркала. Не забудьте і про необхідну мінімальну екіпіровку: шолом, окуляри.
Шановні «двоколісники», не забувайте про зелену стрілку на світлофорі. Стоячи в правому ряду в очікуванні зеленого сигналу, ви можете стати перешкодою для тих, хто повертає під стрілку. Посуньтеся хоча б на міжряддя.
Рухаючись біля автомобілів, особливо на автомагістралі, будьте готові, що в будь-який момент з вікна автомобіля може вилетіти сміття, наприклад пляшка. На жаль, такі випадки не поодинокі. Наслідки можуть бути тяжкими для вас. Намагайтеся не рухатися по міжряддю, не заважайте перестроєню автомобілів з ряду в ряд.
Автобуси і фури, що рухаються на великій швидкості, штовхають і тягнуть за собою хвилю повітря, яка на великій швидкості ваш мопед може просто зіштовхнути з дороги. Враховуйте це особливо при поїздках за містом.
Трамвайні рейки – серйозна перешкода для двоколісної техніки. Вони дуже слизькі, не намагайтеся робити на них поворот чи гальмувати – впадете. Скутер чи мопед дуже нестійкий вид транспорту, його на великій швидкості може занести навіть від незначної ямки, в якій зібралися пил і дрібне каміння, тому не варто розганятися в місті при інтенсивному русі, де такі заноси дуже небезпечні.
Ще одна небезпека – ділянки доріг, на яких зрізаний асфальт. При ремонті доріг, машина, що зрізає асфальт, залишає на дорожньому полотні продольні борозни, що можуть спрацювати, як напрявляючі. На таких ділянках легко втратити керування.
Рух в дощ вимагає особливої уваги. По-перше, вода потрапляє на гальмівні колодки і в рази знижує ефективність гальм, а по-друге, проїжджаючи через калюжу, ви не знаєте, наскільки вона глибока. Вода приховує вибоїни дорожнього полотна та інші сюрпризи, наприклад каміння та бите скло.
Об'їжджаючи зупинки громадського транспорту, не забувайте про можливість швидкого виходу звідти людей. Також не забувайте про пішоходів, які можуть вибігати з-за машин або вискочити з тротуару на дорогу.
Стережіться їздити в нічний час, особливо на слабоосвітлених ділянках дороги – перед носом у будь-який момент може вискочити пішохід, якого вночі фактично не видно, особливо з-за припаркованих автомобілів.
Особливу увагу батьків звертаємо на те, що перш, ніж купувати дитині мопед, подумайте про її безпеку. Проконтролюйте знання Правил дорожнього руху і практику водіння цим видом транспорту. І взагалі, подумайте – чи варто купувати цей небезпечний вид транспорту дитині, яка ще не має досвіду водіння в місті з інтенсивним рухом. І головне, пам'ятайте, що до шістнадцятирічного віку мопед дитині заборонений.
Бережіть себе і поважайте право оточуючих людей на безпеку дорожнього руху.

ВДАІ

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее