У Луганській області введено нерестову заборону на вилов риби

   В Україні встановлені терміни весняно-літньої заборони на вилов риби та інших водних живих ресурсів - з 1 квітня по 30 червня 2013 року. У регіонах терміни завершення нерестової заборони можуть відрізнятися від всеукраїнських у бік скорочення з урахуванням регіональних особливостей місцевості і встановлюються рибоохоронними органами відповідних областей на місцях. Так, нерестова заборона на річках Луганської області діє з 1 квітня до 20 травня; на водосховищах і ставках - з 1 квітня до 10 червня; на додаткових водоймищах (озерах, припливах та ін.) - з 1 квітня до 30 червня.

   Нерестова заборона - міра виправдана і необхідна: водну живність зараз необхідно залишити в спокої, щоб вона дала потомство. На цей період повністю забороняється промислове рибальство. Виключення зроблене лише для науково-дослідного, науково-промислового і меліоративного рибальства, які проводяться за спеціальними дозволами. Що стосується рибалок-любителів, то для них риболовля хоч і обмежена, але повністю не заборонена.

   У період нересту вилов риби дозволяється однією поплавцевою вудочкою з одним гачком - тільки з берега і в період світлового дня. При цьому не можна перевищувати встановлену норму вилову - 3 кг на день. Для таких рибалок відведені спеціальні місця, де дозволено вилов риби.
Крім того, у цей період заборонено використовувати всі види плавзасобів, за винятком уповноважених органів, які здійснюють контроль за охороною водних живих ресурсів.

   Звичайно, до усіх цих заходів навіть найзавзятіші рибалки мають відноситися з розумінням. Адже за останній час кількість риби в наших водоймищах не просто знизилася - вона зменшилася в рази, а багато видів знаходяться на межі вимирання. Причин цьому лиху багато, але головним "бичем" як і раніше залишається браконьєрство. Для того, щоб не допустити його розгулу, правоохоронними і природоохоронними органами розроблений цілий комплекс профілактичних заходів: це і спільне патрулювання місць можливого незаконного лову риби; і оперативне цілодобове реагування на повідомлення від населення про подібні факти; і перевірка місць можливої реалізації заборонених до використання засобів лову риби та інших біоресурсів, а також перевірка точок реалізації риби, виловленої з порушенням діючих заборон.

   Нагадуємо, що за порушення нерестових заборон чинним законодавством передбачена як кримінальна, так і адміністративна відповідальність. Так, статтею 85 КУпАП (Порушення правил використання об'єктів тваринного світу) передбачена відповідальність у вигляді штрафу і вилучення знаряддя риболовлі й усього незаконного вилову. А ось статті 249 (Незаконне заняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) і 250 (Проведення вибухових робіт з порушенням правил охорони рибних запасів) Кримінального кодексу України передбачають покарання аж до позбавлення волі на строк до трьох років.

Відділ зв'язків із громадськістю
ГУМВС України у Луганській області

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее