В Україні тривають профілактичні заходи «Пішохід»

   З 6 по 12 травня, за рішенням ООН у світі проходить Другий глобальний тиждень безпеки. Даний захід має на меті, перш за все, привернути увагу суспільства до необхідності забезпечення безпеки руху пішоходів. В Україні, в рамках Глобального тижня, також планується проведення низки заходів, спрямованих на захист цієї категорії учасників дорожнього руху. Так, на цьому тижні, на території області проводяться профілактичні заходи під умовною назвою «Пішохід». Інспектори ДАІ приділять більше уваги пішоходам - порушникам, а також проведуть бесіди з водіями, які не надають переваги в русі пішоходам.

   Так, на території Луганської області за 4 місяці цього року зафіксовано 156 ДТП унаслідок наїзду на пішоходів, 16 з яких загинули і 146 отримали травми різного ступеня тяжкості, що склало 40,6% від загальної кількості аварій. У 40 випадках винуватцями ДТП стали самі пішоходи, 8 з яких загинули і 36 травмовані.
Основними причинами ДТП за участю пішоходів є: перехід через проїзну частину в невстановленому місці, несподіваний вихід на проїжджу частину з-за транспортного засобу та інших споруд і нетверезий стан пішохода.

   Деякі пішоходи не правильно розцінюють свої права, переходячи дорогу по «зебрі». Найчастіше, не знаючи Правил дорожнього руху, пішоходи порушують правила переходу проїжджої частини, вважаючи, що розмітка дає їм гарантію безпеки. Правила дорожнього руху містять в собі не тільки права, а й перелік обов'язків для пішохода. До таких обов'язків відноситься заборона виходити на проїжджу частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху, не оцінивши швидкість транспортного засобу; раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід.
Середня швидкість пішохода становить близько 1,2 м/с, тому двох смугову дорогу він подолає приблизно за 6-8 секунд. Отже, для безпечного переходу необхідно, щоб автомобіль, що рухається з максимально дозволеною в містах швидкістю 60 км (16,7 м/с), знаходився на відстані близько 100 метрів. На практиці ж - пішоходи несподівано перебігають дорогу перед автомобілем в 10-30 метрах. У кращому випадку пішохід чує скрип гальм.

   Дуже багато пішоходів гине в темний час доби тому, що багато ділянок дороги, особливо в невеликих населених пунктах, погано освітлені. У темний час доби і в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються по проїзній частині чи узбіччях, зобов'язані виділити себе, а за можливості мати на верхньому одязі світло відбиваючі елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху. Це правило прописано для всіх без винятку пішоходів (п. 4.4. ПДР).

   Правила дорожнього руху вимагають від кожного пішохода бути уважним і відповідальним під час переходу проїжджої частини.

УДАІ ГУМВСУ
у Луганській області

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее