Северодонецкие казаки сплавились по Северскому Донцу – в честь героев боев 1943 года

Пам’ять про подвиг тих, хто своїм життям заплатив за наше, про мільйони мирних жителів, замучених у концтаборах, жертви ворожих бомбардувань та звірств окупантів назавжди залишиться в наших серцях. Ми не можемо, не маємо права забути про це.

 

Щоб вшанувати пам’ять наших дідів і прадідів, що віддали своє життя в боротьбі з коричневою чумою, ентузіасти Сєвєродонецького цеху з видобутку нафти, газу і конденсату газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування» під керівництвом Михайла Максилевича суботнім ранком спустили плот під назвою «Чайка» на Сіверський Донець в районі селища Борівського. У їх план входило пройти річкою і відчути той бойовий дух, який був зароджений на берегах Дінця 70 років тому, коли славні воїни з березня по вересень 1943 року вели запеклі бої за лисичанські висоти.


Їх проводжали у водний похід козаки Сєвєродонецького міського осередку громадської організації «Козацький полк імені Б. Хмельницького» Міжнародної громадської організації «Українське козацтво». Адже саме козаки з 1518 року першими ходили по цій водній артерії і оберігали броди та перелази від набігів татар. З тієї миті Сіверський Донець став місцем поселення козаків і проміжним етапом їх повернення на Дон. Козаки використовували насення сторожової і станичної служби, оскільки постійна загроза з боку Орди вимагала створення оборонних ліній на кордонах берегів Сіверського Дінця. Ці лінії створювалися на небезпечних напрямах рубежів до інших земель і складалися з ланцюгів острогів, острожок, обнесених частоколом або тином з ровами та лісовими засіками.

В цілому, екологічний стан річки Сіверський Донець по маршруту від Борівського до села Жовте можна вважати досить задовільним, за винятком прибережної зони в районі сіл Знам’янка – Пришиб, де були зафіксовані непоодинокі факти розміщення стихійних звалищ в безпосередній близькості від берега.
Значні складності під час подорожі складала велика кількість старих повалених дерев, які неначе рифи у морі зненацька з’являлися та перевіряли на міцність «Чайку». Але в їх наявності є й позитив, адже ці дерева служать гарними домівками для річних мешканців, а їх у Сіверському Дінцю чимало!

В. МУХТАРОВ, отаман Сєвєродонецького міського осередку ГО «Козацький полк ім. Б. Хмельницького» МГО «Українське козацтво»
Фото автора
информация  сайта Новости Северодонецка

Похожие новости

· Лисичанск определился с победителями ...

Последнее в фотогалерее