Податковий борг - в розстрочку

   Для підтримки стабільної роботи суб’єктів господарювання, у яких виникла загроза податкового боргу, у поточному році ДПІ у м. Лисичанську, у межах своїх повноважень, прийнято 23 рішення про розстрочку податкових зобов’язань для 13 платників податків на загальну суму 4581,3 тис.грн.

   Як повідомив начальник відділу обслуговування платників податків ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області Олександр Батуков: «На сьогоднішній день по 3 рішенням розстрочені суми погашені у повному обсязі, що складає понад 2,8 млн. грн.; по 20 діючим розстрочкам залишок суми, яка підлягає сплаті, складає 1406,1 тис.грн.»

   Серед підприємств, які неодноразово звертались до ДПІ за наданням розстрочок і справно їх сплачували такі суб’єкти господарювання, як: фізична особа-підприємець Курганов В. В. (з 81,5 тис.грн. розстрочених сум сплачено 54,5 тис.грн.); ПП «Ресурс» (з 265,9 тис.грн — вся сума сплачена достроково!); ПАТ «Лисичанський склозавод «Пролетарій» (з 1789,5 тис.грн. сплачено 741,0 тис.грн.).

   Для розстрочення або відстрочення податкового боргу платнику податків необхідно написати заяву, та подати її до органу державної податкової служби за місцем обліку. У заяві зазначаються: суми податків, зборів, штрафних санкцій, пені, сплату яких платник податків просить розстрочити або відстрочити. Окремо необхідно зазначити строк розстрочення або відстрочення та періоди сплати. При цьому, окремо вказуються суми, строк сплати яких ще не настав, а також строк сплати яких вже минув. До заяви додається економічне обґрунтування, яке складається з:1) переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин; 2) аналізу фінансового стану; 3) графіка погашення розстрочених (відстрочених) сум; 4) розрахунків прогнозних доходів платника, що гарантують виконання графіка погашення. Розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платника податку регламентовано статтею 100 Податкового кодексу України.

   Як зазначив Олександр Батуков — «Застосування процедури розстрочки податкових зобов’язань у більшості випадків допомагає підприємству покращити своє фінансове становище, попередити перехід до категорії боржників. І така процедура має позитивний вплив, насамперед, на стабілізацію фінансового становища самого підприємства».

   Державна податкова інспекція у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області
   Сообщает: Лисичанский  горсовет

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее