"Аз, буки, веди, глагол, добро..."

    Разом із християнством  на Русь прийшли просвітителі: Кирило і Мефодій, які звели воєдино написання слов'янських літер та систематизували їх у алфавіт, щоб доносити слово Боже та проводити церковне служіння зрозумілою для місцевого населення мовою. Їх вклад в українську культуру важко переоцінити.

    Бажаєте дізнатися про інші цікаві факти з історії виникнення нашої писемності, про те, як виглядали монети княжих часів, церковно-слов'янські літери, тоді запрошуємо Вас до центральної бібліотеки.  До Дня слов'янської писемності і культури, який відзначається 24 травня, підготовлена книжкова виставка "Від рукопису до книги". Родзинкою виставки є книга Нікіфорова С. Д. "Старослов'янська мова" 1955 року видання. На виставці експоновано унікальне видання-каталог "Кириличні рукописні книги у фондах Львівської наукової бібліотеки ім. Стефаника Національної Академії Наук України".

   У каталозі подано археографічні описи 349 кириличних рукописних книг та фрагментів XI-XVI ст., які є матеріальними свідченнями писемної культури, духовності українського та інших слов'янських народів. 

Похожие новости

· Горотдел милиции завоевал "серебро" н...

· В Украине начата программа коммерциал...

· КСП "Лисичанск - Водоканал" хочет вып...

· Потужності ГП "Лисичанська ТЕЦ" замін...

Последнее в фотогалерее