Профілактика сальмонельозу

    Сальмонельоз — це інфекційне захворювання тварин та людей, яке передається через харчові продукти і характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту. Сальмонельоз відноситься до кишкових інфекцій, реєструється протягом усього року, частіше у літній період. Сальмонели мають здатність зберігатися та розмножуватись в продуктах харчування, зокрема в м’ясних та молочних продуктах. За оптимальної температури 20-37 градусів незначне зараження продуктів через 4-6 годин перетворюється на масивне бактеріальне забруднення продукту

  Передача інфекції відбувається при вживанні інфікованих харчових продуктів, також не виключено контактно-побутове зараження при догляді за хворими, недотриманні правил особистої гігієни.

   Основний шлях зараження — харчовий, при цьому факторами передачі інфекції можуть бути різні харчові продукти — м’ясо, риба, яйця і яєчні продукти, молоко і молочні продукти та ін. Переважний фактор передачі сальмонельозної інфекції — курячі яйця, які вживаються в сирому вигляді або без достатньої термічної обробки.

   Інкубаційний період захворювання на сальмонельоз коливається від декілька годин до 3 діб. Захворювання починається гостро з ознобу, підвищення температури до 38-39оС, головного болю, слабкості, нездужання, болю в животі. Пізніше приєднується нудота, блювота та пронос. Лікування повинно проводитись в умовах стаціонару.

   Профілактика сальмонельозу полягає насамперед у дотриманні санітарно-гігієнічного режиму в організованих дитячих колективах, на об’єктах харчової промисловості, торгівлі, громадського харчування, а також дотримання особистої гігієни в побуті: миття рук перед приготуванням і вживанням їжі, після вулиці і відвідування туалету, дотримання правил приготування і зберігання харчових продуктів. Не купуйте продукти на стихійних ринках. Найбільш небезпечним в плані зараження сальмонельозом є вживання сирих курячих яєць. Страви з м’яса і яєць повинно проходити достатню термічну обробку. Необхідно ретельно мити овочі та фрукти проточною водою.

   Дуже важливим моментом є своєчасне звернення хворого за медичною допомогою. Дотримання вказаних правил вбереже Вас від захворювань сальмонельозом та інших кишкових інфекцій.

    Лисичанське міськрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее