Мінрегіонбуд порадив лисичанам, які втратили житло при обстрілі, чекати закінчення АТО

Мінрегіонбуд порадив лисичанам, які втратили житло при обстрілі, чекати закінчення АТО

Мінрегіонбуд порадив лисичанам, які втратили житло при обстрілі, чекати закінчення АТОМіністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ порадило мешканцям зруйнованого в Лисичанську будинку №17 кварталу Жовтневої революції для можливого отримання компенсацій чекати закінчення АТО.

Таку відповідь отримав один з мешканців сумнозвісного будинку №17.
Чоловік направив запит про виплату компенсацій за зруйноване житло в Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

У Міністерстві відповіли, що відшкодування збитку фізичним особам, житло яких було пошкоджено або зруйновано під час проведення АТО, здійснюватиметься після завершення АТО, а його розмір буде визначатися за результатами обстеження житла в кожному випадку окремо.

Нагадаємо, що 23 липня 2014 року в цій дев'ятиповерхівці від попадання снаряда почалася пожежа. Будинок на 108 квартир горів три дні, від перегріву обрушилися перекриття.

Без даху над головою залишилися понад 70 сімей.
Депутати міськради направляли звернення до Кабміну, Верховної Ради, але проблему виплати компенсацій за зруйноване житло держава так і не вирішило.

Неодноразові спроби депутатського корпусу допомогти на місцевому рівні залишилися безрезультатними, оскільки вимагають значних фінансових витрат.

За висновком експертів будинок визнаний аварійним і підлягає демонтажу, але коштів на це у міста теж немає.
«Майже рік мешканці Лисичанська пишуть листи в різні інстанції і чекають допомоги.

Вони потребують житло вже сьогодні, і не можуть чекати закінчення АТО, як радить Мінрегіонбуд », - зазначив Сергій Дунаєв в депутатському зверненні на ім'я прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

Нардеп також зазначив, що, на його думку, єдиний прийнятний і раціональний шлях вирішення цієї проблеми - надання грошової компенсації жителям зруйнованих будинків: «Грошова компенсація за зруйноване або ушкоджене житло надасть постраждалим можливість придбати житло на вторинному ринку, зніме соціальну напругу, відновить справедливість і віру громадян у стабільність держави ».

Він також звернувся до прем'єр-міністра з проханням прискорити процедуру прийняття нормативних актів про відшкодування збитку постраждалим жителям Лисичанська та надання грошової компенсації жителям 108 квартир житлового будинку №17 кварталу Жовтневої революції, а також власникам повністю зруйнованих приватних житлових будинків.

Довідка
У ході бойових дій в Лисичанську були частково зруйновані 280 будинків, повністю - 34 будинки приватного сектора.

Пошкодження отримали 160 житлових багатоповерхових будинків, в них 550 квартир потребують ремонту.

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее