Увага, пожежі!

    Нинішнє літо з самого свого початку тримає Україну в незвично жаркій атмосфері. Температурні рекорди, які змінюють один одного мало не кожен день, змушують українців жити в некомфортних умовах. Однак така погода таїть у собі ще більшу небезпеку, ніж просто спека - лісові пожежі і стихійні загоряння !!!

   Основним винуватцем лісових пожеж є людина - його необережність при користуванні в лісі вогнем під час роботи і відпочинку. Більшість пожеж виникає в місцях пікніків, під час полювання, від кинутої палаючого сірника і непогашену цигарку, а також розведеного багаття. Результатом подібної безвідповідальності стають гектари вигорілого лісу.

   У лісі, біля річки чи в іншому місці на лоні природи завжди тушкуйте після себе багаття: водою, піском чи землею. Йдучи, переконайтеся, що вогонь не розгориться знову. Чи не випалюйте траву - це може привести до швидкого поширення вогню, і в результаті - до великого лісової пожежі. До займання трави може призвести кинутий людиною промаслений або просочений бензином, гасом та іншими горючими речовинами обтиральний матеріал, а також залишені на освітлюваних сонцем місцях пляшки або осколки скла, які можуть стати запальними лінзами. Дотримуйтесь чистоти, не залишайте сміття.

    Знайте, що від Ваших дій щодо запобігання пожежам залежить не тільки збереження нашої природи і фауни, але пожежі приносять великі збитки, а часто ставлять під загрозу і людське життя.

   Пожежа - це вогонь, що вийшов з-під контролю людини, тому в уникнення трагедії дотримуйтесь правил пожежної безпеки та не порушуйте тимчасові обмеження!

   Пам'ятайте, палії трави і винуватці лісових пожеж несуть адміністративну відповідальність - ці дії тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від одного до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьох до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, згідно ст.ст. 77, 77-1 КУпАП.

   Однак, громадянам невідомо, що велика відповідальність за знищення лісів в результаті підпалу тягне за собою не тільки адміністративну відповідальність, а й кримінальну на підставі ст. 245 КК України.

   Якщо ви помітили невелике загоряння, не залишайтеся байдужими, спробуйте ліквідувати його підручними засобами. У випадку, коли неконтрольоване горіння набуло великих масштабів, негайно викликайте міське управління ГУ ГСЧС України в Луганській області.

   Старший прокурор прокуратури молодший радник юстиції О.В. Сухіна

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее