Лисичанське міськрайонне Управління ГУ Держсанепідслужби у Луганській області застерігає від вживання дикорослих грибів

  Згідно з оперативними даними Держсанепідслужби України, за останній тиждень в Україні зареєстровано шість випадків отруєння дикорослими грибами, внаслідок яких постраждало 9 людей, серед них є дитина.

   Аналіз зафіксованих випадків отруєнь грибами в Україні свідчить, що більшість із них викликані вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки.

   Шкоду здоров’ю можуть спричинити і їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи уздовж трас.

   Не купуйте гриби на стихійних ринках, у випадкових осіб.

   При перших ознаках отруєння грибами: нудота, блювання, пронос, болі в животі, запаморочення, слабкість, спрага, судоми, посиніння губ і нігтів — негайно викликайте «швидку допомогу».

   Не займайтеся самолікуванням — у деяких випадках приблизно через 3 дні після отруєння настає період уявного полегшення. Однак незабаром його змінює поява жовтяниці і стан хворого погіршується. Пам’ятайте, що вживання спиртних напоїв погіршує клінічний перебіг хвороби. Не ризикуйте своїм життям та життям близьких вам людей.

   Рекомендується відмовитися від збирання та вживання в їжу всіх видів грибів — це збереже не тільки здоров’я, але й життя.

  Лисичанське міськрайонне Управління Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее