Пожежна безпека в Новий рік

   Наближаються святкові дні. Підготовка до Нового року в самому розпалі. Настав час для прикраси новорічної ялинки.

   Лісова красуня має створювати настрій свята, бути ошатною та, звичайно ж, відповідати вимогам пожежної безпеки. У статистиці пожежної служби окремої графи «святкові пожежі», звичайно ж, не існує. Проте всі розуміють, що саме в новорічні свята передумов для нещасних випадків - хоч відбавляй.

    Для прикраси ялинки застосовуйте електричні гірлянди тільки заводського виготовлення. Обов'язково перевірте справність електричного дроту, його ізоляцію. Якщо ви помітили несправність гірлянди: іскріння, сильне нагрівання проводу - негайно вимкніть її. Не залишайте включену електрогірлянду без нагляду. Чи не запалюйте на ялинці свічки, бенгальські вогні.

   Запалені свічки, бенгальські вогні, іскри від хлопавок і петард - ці та інші відкриті джерела вогню є найбільш поширеними причинами нещастя. На другому місці - використовувані на святковій ялинці електрогірлянди і електропроводка взагалі. Якщо вони виготовлені руками домашніх умільців, немає ніякої гарантії, що не відбудеться короткого замикання. Відомо, що застосовуються для виготовлення ялинок і прикрас матеріали, мають температуру займання не більше 300 градусів Цельсія. Така температура створюється вже на поверхні колби 100-ватної лампи.

   І ще один момент, який слід пам'ятати - вогнестійкість матеріалу, з якого виготовлена ​​штучна ялинка. Загасити штучну ялинку, якщо вона раптом загориться, буде складніше, ніж справжню, - пластик добре плавиться, розтікається, при горінні виділяє отруйні речовини. Як правило, у якісної продукції обов'язково вказується на упаковці, що при виробництві використовувався вогнетривкий пластик або поліетилен. У деяких випадках, якщо матеріал не огнеупорен сам по собі, його просочують спеціальними речовинами, що теж повинно бути вказано на упаковці.

   Тільки дотримуючись цих правил, ви зможете уникнути нещастя, а значить, не буде випадків, коли в ролі Діда Мороза доведеться виступити людині в пожежній касці.

   Агафонов В., начальник відділу мобілізаційної, режимно-секретної роботи та цивільного захисту

   Гордієнко І., майстер в / н Лисичанських міських курсів

Похожие новости

· У Лисичанську за рік встановили 7 мод...

Последнее в фотогалерее