«Видавнича справа та редагування»

    Навчання студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування» має свої особливості, пріоритети та відбувається в процесі як теоретичного навчання так і практичного. Формування практичних умінь і навичок майбутніх фахівців видавничої справи здійснюється в процесі таких видів практичного навчання як ознайомлюючи практика, редакційна (навчальна) , редакційна (виробнича).

   З 16 листопада по 11 грудня студенти 4 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» виконували завдання редакційної (виробничої) практики. Базою практичного навчання відповідно до договору стала редакція регіональної суспільно-політичної газети «Новий путь». Студенти-практиканти повинні були вичитувати рукописи з метою забезпечення графічної і лексичної одноманітності різних елементів тексту, усунення орфографічних і пунктуаційних помилок, а також виправлення недоліків змістового і стилістичного характеру; редагувати авторські оригінали, верстати сторінки у програмі Page Maker; перевіряти цитати і цифрові данні за першоджерелами, повноту бібліографічного опису і наявності в тексті посилань на першоджерела, правильність написання та уніфікацію символів, одиниць виміру, дотримання однаковості позначень в ілюстраціях, тексті; усувати неясності в написанні окремих букв і знаків, неправильну розбивку на абзаци; узгоджувати з редакторами помічені стилістичні похибки; перевіряти на відповідність набраного тексту з оригіналом; виправляти орфографічні, пунктуаційні і технічні помилки, допущених при наборі або передруковуванні рукописів; під керівництвом редактора здійснювати технічну підготовку рукописів до здачі в набір; зчитувати рукописи після передруку, виправляти допущені при цьому помилки. Крім того за дорученням редактора переносити авторську правку в робочий екземпляр; реєструвати прийняті рукописи і терміни виконання авторами та іншими особами, що у підготовці матеріалу до видання; розробляти макети сторінок; формувати сторінки газети, їх коректувати і верстати; робити дизайн електронної газети.

   За чотири тижні всі види робіт були виконані студентами-практикантами, про що свідчать відгуки робітників редакції та методиста практики головного редактора газети Китаєвої О.С.

   Студенти в процесі виконання поставлених завдань долучилися до процесу «народження» нового видання (а саме випуску газети).

   Крім перерахованих завдань студенти виконали свою особисту колективну електронну газету. Розміщена вона на сайті групи 4-ВС за адресою http://nvsv.hol.es.

   При підготовці даного видання практиканти займались внутрішнім оформленням зображальних матеріалів, контролювали, щоб існуючі та підібрані зображення гармонійно співіснували з текстовою частиною та зовнішнім оформленням. Розміщували відредаговані статті з урахуванням пріоритету матеріалів та підібрали відповідні заголовки до статей.

   В процесі набору матеріалу для електронної газети студенти-практиканти відвідали захід «Квітка душа – 2015», який проходив у Лисичанському міському палаці культури, де поспілкувалися с учасниками даного заходу та за результатами бесіди написали статтю, яку помістили на одній із сторінок газети. В процесі формування дизайну газети за допомогою архітектоніки видання розміщували розділові лінії, колонтитули, цікаву інфографіку та інші елементи оформлення.

   Проект електронної газети – це розвиток творчих здібностей, вміння організовувати практичну, суспільну та соціально значущу колективну діяльність.

   Редакційна практика ознайомила студентів з практичними аспектами видавничо-редакційної діяльності, з особливостями функціонування видавничих структур у сучасному інформаційному просторі України.

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее