«Технології проведення нетрадиційних занять з використанням сучасних освітніх засобів»

   16 лютого 2016 р. на базі лабораторії початкової освіти Лисичанського педагогічного коледжу стартував І етап програми реалізації семінару-екскурсії «Технології проведення нетрадиційних занять з використанням сучасних освітніх засобів», проведеного з метою систематизувати знання студентів про новітні технології у навчанні, підкреслити значення сучасних підходів до організації навчально-виховного процесу в початковій школі, продемонструвати елементи використання проектних, Smart-технологій, е-learning при проведенні навчальних занять в початковій школі, пропагувати партнерські стосунки у взаємодії «Викладач-студент-вчитель».

   Учасниками семінару стали вчителі ЗОШ № 5, 12, 24, 27, 30 м. Лисичанськ, викладачі окремих методик навчання, студенти 2-3 курсів спеціальності «Початкова освіта».

   Відкрила захід директор коледжу Галина Миколаївна Мінєнко, яка зазначила, що характерною тенденцією реформування сучасної освіти в Україні є її спрямованість на підвищення якості освіти, орієнтацію всебічного розвитку особистості та підвищення рівня її освіченості.

    Можливості застосування Smart-технології в практиці роботи вчителя початкової ланки презентувала Ляшенко К.І. Присутні із зацікавленням переглядали створені SMART-проекти.

   Естафету пропаганди нетрадиційних занять з використанням сучасних освітніх засобів перейняла Степаненко А.І., яка охарактеризувала актуальні питання сучасних технологій навчання учнів початкової школи та запропонувала перелік інноваційних інтерактивних он-лайн технологій, що стануть у нагоді педагогу при підготовці до навчальних занять.

   Шевцова Т., студента 3 курсу спеціальності «Початкова освіта» продемонструвала фрагмент заняття з музичного мистецтва з використанням ІКТ-технологій. Аудиторія глядачів вподобала власно створені Тетяною програми та он-лайн вправи.

   Цікавими, змістовними, аргументованими були виступи вчителів шкіл Курмаз Л.Я. (ЗОШ №12) та Степанової Т.В. (ЗОШ № 30). Педагоги представили важливу та корисну інформації щодо формування і розвитку комунікативної компетентності молодших школярів, а також розділи з учасниками семінару особистий досвід застосування інтерактивних технологій на уроках у початковій школі.

   Про інформаційну компетентність як вагому складову ключових компетентностей учня початкових класів доповіла Яновська Н.В., вчитель ЗОШ № 24. Ніна Володимирівна запропонувала до уваги присутніх «безпечні сайти», які можуть відвідувати як вчителі, так учні, готуючись до навчальних занять.

    Сучасні завдання щодо формування предметних компетентностей молодшого школяра засобами навчальних предметів висвітлила Денищенко Т.Г., вчитель ЗОШ № 5.

   Яскравим завершенням семінару став проведений Каменюкою М.О., вчителем ЗОШ № 27, майстер-клас з навчального предмету «Мистецтво» на тему «Сказочные герои на телеэкране». Хвилю позитивних емоцій, справжню казку подарували присутнім маленькі актори, учні початкової школи ЗОШ № 27, які предстали в образах відомих казкових персонажів. Крім того, студенти мали змогу продемонструвати свою креативність та акторські здібності.

   Перспективи майбутньої спільної діяльності викладачів та педагогів окреслила голова методичного об'єднання вчителів початкової школи м. Лисичанськ Борисова Н.М.

   Тож, з упевненістю можна сказати, що застосування технології нетрадиційних занять є потужним стимулом до навчання. А представлена на семінарі інформація має велике практичне значення у подальшому професійному педагогічного зростанні та налагодженню партнерських стосунків з провідними вчителями шкіл.

   Та це тільки початок. Наступник крок має вектор екскурсії школами м. Лисичанськ, з метою перегляду навчальних занять, проведених вчителями початкової освіти.

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее