«Технологічна освіта в інформаційно-освітньому просторі».

   07 квітня 2016 р.  у Лисичанському педагогічному коледжі відбувся Всеукраїнський інформаційно-методичний семінар «Технологічна освіта в інформаційно-освітньому просторі».


   Відкрився захід презентацією виставки «Майбутньому України присвячуємо нашу творчість», на якій представлено творчий здобуток викладачів та студентів коледжу з різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва. Зокрема викладач  загальнотехнічних дисциплін Осіпов І.В. представив роботи в техніці сегментного точіння (виготовлення різноманітних ваз з деревини); фантазійно-казкові образи знайшли своє втілення у виробах із заліза створених під керівництвом Артюшенка В. Л.; дихав свіжістю різнокольорових барв чарівний світ природи з вишитих картин, поробок у техніці модульного орігамі, в'язаних крючком іграшок тощо, створених вихованцями студії «Магія творчості» (керівник Цимбал О. В.), захопивши присутніх своєю позитивною емоційністю.

   Тож сповнені такою хвилею творчого натхнення учасники заходу – викладачі та студенти Лисичанського педагогічного коледжу, вчителі технологій шкіл міста й області – взяли участь у пленарному засіданні, у ході  якого за допомогою Skype-зв'язку до обговорення актуальної проблеми практичної підготовки майбутніх учителів технологій долучилися провідні фахівці технологічної освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, зокрема Бурдун В. В., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти, а також викладачі Бердянського та Донбаського державних педагогічних університетів, Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, Красноармійського педагогічного училища. 

Професійна підготовка майбутніх фахівців, впровадження в навчальний процес інноваційних освітніх технологій, ефективна реалізація  основних засад Державного стандарту освітньої галузі «Технологія» з урахуванням матеріально-технічного, інформаційного забезпечення загальноосвітніх та позашкільних закладів – питання, які на сьогодні є актуальними як для загальноосвітніх навчальних закладів так і для вищої освіти. Адже освітній процес має опиратись не тільки на ті форми навчання,  які формують знання,  уміння і навички, а й ті, що створюють умови для формування у студентів здатності до самостійного прийняття рішень, творчого вирішення нестандартних і нетипових завдань, високої професійної мобільності на сучасному етапі розвитку освіти. У зв'язку з цим викладачами циклової комісії загальнотехнічних дисциплін коледжу для широкого загалу було продемонстровано функціонування віртуальної платформи викладання навчальних дисциплін (блогосфери), застосування на заняттях авторських електронних посібників, контролюючих програм, що дозволяє покращити комунікацію між викладачем і студентами та реалізувати завдання дистанційного навчання.

    Активну участь у роботі семінару взяли учителі міста та області – випускники спеціальності «Технологічна освіта» Лисичанського педагогічного коледжу, презентувавши власний досвід роботи за напрямками:

  •     «Сучасні тренди технологічної освіти» (Літовка Є. Ю., ЗОШ №4)
  • «Методичні рекомендації щодо вибору об'єктів проектування» (Тарасенко А. В., ЗОШ №5)
  • «Організація самостійної роботи учнів» (Хмелик С.А., ЗОШ №12)
  • «Методика вивчення варіативних модулів» (Живага Т.О., ЗОШ №4)

       Говорячи про практичну значимість технологічної освіти в розвитку творчих здібностей як самих педагогів так і учнівської та студентської молоді в контексті прикладної підготовки, не можна не звернути увагу на  сучасні  способи обробки матеріалів у процесі розвитку життєво необхідних умінь.   Результатом такої діяльності були воркшопи, які провели  викладачі коледжу для учасників семінару:

  •     «Сучасні креативні способи складання серветок для святкових бенкетів» (Цимбал О.В., викладач обслуговуючої праці);
  • «Реалізація навичок самостійної роботи учнів у процесі виготовлення кухонної дошки» (Осіпов І.В., викладач технічної творчості).

   Студенти спеціальності «Технологічна освіта» Пахомов Д., Якименко І. репрезентували власні вироби – етажерку та дровокол – як результат роботи над творчим проектом «Конструювання виробів в умовах шкільних майстерень в процесі вивчення варіативного модуля».

    Без творчості, без використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій  неможливі ні виховний, ні навчальний процеси у сучасній школі. Бо подібно до того, як скульптор ліпить свої скульптури, художник пише картини, а ювелір обробляє коштовне каміння, учитель творить нову особистість, яка житиме в цьому суспільстві, стане його невід'ємною часткою.   Духовне життя дитини повноцінне лише тоді, коли вона живе у світі гри, казки, музики, фантазії, творчості... Учитель має навчати і виховувати так, щоб дитина почувала себе шукачем і відкривачем знань. Тільки за цієї умови одноманітна, напружена праця, стимулююча робота школяра забарвлюється радісним почуттям і може принести маленьким людям переживання творця. Саме такі позитивні емоції подарували учасникам семінару школярі, які під керівництвом своїх наставників узяли участь у конкурсі-захисті творчих проектів учнівської молоді. Свої проекти –  технічні моделі (макети), м'які іграшки, картини, експонати слюсарної та столярної справи –  представили учні шкіл міста та області.

   Школі потрібен учитель, який працює в форматі творчих пошуків, що ґрунтуються на здобутках традиційної методики, включаючи інноваційні елементи, педагог умотивований не на репродукцію, а на експеримент, дослідження, новаторство. У Лисичанському педагогічному коледжі є всі можливості для формування висококваліфікованої творчої особистості майбутнього вчителя технологій як передумови ефективного забезпечення інтелектуального збагачення дитини, розкриття її здібностей, нахилів та інтересів у процесі освітньої діяльності.

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее