«Формування професійних компетентностей майбутніх фахівців в умовах сучасної освіти»

     В рамках Днів науки-2016 які традиційно проходять у ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» 14 квітня 2016 року  відбувся обласний  методичний мультидіалог «Формування професійних компетентностей майбутніх фахівців в умовах сучасної освіти» з метою презентації діяльності циклової комісії загальної та дошкільної педагогіки і психології та ії лабораторій (лабораторії історії освіти і педагогіки, лабораторії початкової освіти, лабораторії фахової компетентності фахівців дошкільної освіти) за 2015-2016 навчальний рік.

    До діалогу були залучені методист з питань дошкільної освіти кафедри педагогіки та психології Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Чумак Н. О., завідувач  ДНЗ «Світлячок» м Лисичанська Бражникова Т.І., вчителі початкових класів Лисичанської спеціалізованої школи №8, викладачі коледжу та студенти-випускники спеціальностей «Початкова освіта» та «Дошкільна освіта».

    Лисичанський педагогічний коледж активно працює над проблемою входження в інформаційний освітній простір, що і зумовило вибір напряму діяльності викладачів ц/к та теми методичного мультидіалогу.

    Голова циклової комісії в своєму виступі окреслила головні досягнення викладачів щодо реалізації засад медіа-освіти в фаховій підготовці спеціалістів у 2015-2016 н. р.: пройшли  тренінг  «Intel® Навчання для майбутнього» за версією 10, оволоділи уміннями роботи в програмі «Microsoft-360» та отримали відповідні сертифікати у щорічному професійному конкурсі «Вчитель-новатор»;  пройшли  тренінги за програмою «Е-Tutor», працюючи на перспективу оволодіння навичками дистанційної освіти; взяли участь у підготовці матеріалів на VІІ Міжнародну  виставку «Сучасні заклади освіти – 2016»; продовжували освоювати хмарні технології для роботі у блогосфері; створили нові електронні програми і посібники.

    На засіданні була презентована офф-лайн доповідь Фєдотової Н. М., кандидата філологічних наук, доцента, завідувача кафедри журналістики та видавничої справи ЛНУ імені Тараса Шевченка про модерацію в освіті як одну з сучасних освітніх інновацій.

    Звіти про діяльність наукових лабораторій початкової освіти, фахової компетентності фахівця дошкільної освіти були представлені сучасними хмарними технологіями та демонструвалися у онлайн-режимі. 

    Так результати роботи лабораторії початкової освіти були висвітлені  у формі інноваційної віртуальної мозаїки, виконаної на порталі  Dashboard Genially. Складовими мозаїки стали пазли про головні події, проведені на базі лабораторії, досягнення з питань застосування медіа освіти в сучасній початковій школі, взаємодію з провідними навчальними закладами м. Лисичанська.

   Важливе місце при підготовці фахівців педагогічних спеціальностей у ЛПК відводиться  дошкільній сфері. З метою удосконалення системи викладання дошкільної педагогіки та методик, популяризації  інноваційного досвіду в сфері дошкільної освіти з 2013 року діє лабораторія фахової компетентності педагога дошкільної освіти. В цьому навчальному році спеціалістами дошкілля був створений відеоролик про лабораторію та продемонстрований учасникам мультидіалогу.

   В 2015-2016 н. р. завершив діяльність експериментальний майданчик  «Соціалізація дошкільника в умовах оновлення освітнього простору», робота якого велася на базі ДНЗ «Світлячок». Кінцевим результатом є створення програми соціально-особистісного розвитку дитини раннього та дошкільного віку «Обличчям до дитини», яка була презентована на засіданні.

   В роботі методичного мультидіалогу активну участь взяли студенти, демонструючи свої пошуково-творчі  роботи та проекти. Студентка ІІ курсу спеціальності «Початкова освіта» Степаненко О.  представила пошуково-дослідницьку роботу  «Веб-технології в роботі вчителя початкових класів». В своєму виступі вона проаналізувала сучасні програми Microsoft Office 365, Blubbr.tv, Loupe (колажі), Learning.Apps.org, Quiztet, OneNote, Booktrailler та показала розроблені нею приклади,які можливо використовувати в початковій школі при проведенні уроків та позакласних заходів. Студентка 3 курсу спеціальності «Дошкільна освіта» Ткачук Н. познайомила з розробленим нею творчим електронним проектом   для вихователів, батьків та дітей старшого дошкільного віку «Дошкільнятам про Амазонку», який спрямований на реалізацію завдань екологічної освіти.

   Одним з головних напрямків діяльності викладачів ц/к загальної педагогіки та психології є залучення студентів до вивчення та пропаганди української культури, традицій, звичаїв, формування у них якостей патріота, громадянина своєї країни, бо головною фігурою організації та здійснення національно-патріотичного виховання  виступає вчитель-вихователь, особливо дошкільної та початкової ланки. До уваги присутніх був наданий електронний посібник «Україна в нас єдина, бережи ії, дитино!», підготовлений студенткою 2 курсу спеціальності «Дошкільна освіта» Попковською А. та презентований дайджест проекту «Духовно-патріотичне виховання автентичними засобами козацької педагогіки», розроблений Літовкою О.П.

   Педагогічна наука не стоїть на одному місці. З'являються нові ідеї, технології, форми, методи, що приводить до виникнення і у нас нових методичних підходів. Віртуальний екскурс, виконаний за програмою слайдс, тому підтвердження. Учасники мультидіалогу в онлайн-версії мали змогу продивитися результати  роботи  методичного майданчика «Розвиток інформаційної субкультури старшого дошкільника засобами сучасного інформаційного середовища». 

   Наприкінці мультидіалогу Ігнатуша А.Л., голова ц/к  загальної та дошкільної педагогіки і психології окреслила  головні перспективи на подальше:

  •    продовження діяльності щодо модернізації  змісту, форм та методів освітньої діяльності засобами особистісно зорієнтованих, антропних, інформаційно-комунікаційних, хмарних, проектних технологій та інших сучасних технологій,
  • активне залучення до наповнення  репозитарію ЛПК;
  • вивчення та орієнтування на освітні тренди майбутнього (візуалізація, персоналізація, диверсифікація, гейміфікація, доступ до інформації, робота в команді),
  • продовження роботи по створенню нових проектів для збільшення інформаційного середовища педагогічного коледжу.

   Гості методичного мультидіалогу у своїх виступах підкреслили значення спільної праці теоретиків та практиків щодо реалізації завдання підготовки сучасного фахівця засобами медіа-освіти.

    Проекти, презентації діяльності лабораторій можна продивитися на сайті циклової комісії.

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее