Заліково-екзаменаційна сесія – час випробувань…

   Ось і настала найскладніша пора – складання заліків та екзаменів, потрібно показати все, на що ми здатні. Ми маємо мрію стати фахівцями спеціальностей, які обрали й задля яких здатні йти на самопожертви – довгими годинами розшукувати необхідну літературу в читальній залі, працювати над проектами, розтлумачувати невідомі терміни, вчити вірші, користуватися електронними каталогами читальної зали, лабораторіями в пошуках істини. Ми справжні студенти – герої нашого часу…

   Коридорами лунають студентські розмови про наближення сесії, про білети, завдання, консультації, розклад, екзаменаторів. Студентство відчутно хвилюється, в голові час від часу з'являються думки про те, як витримати ці випробування, як показати високий результат, як не схибити. Це споконвічні питання, які турбують кожного студента, тому ми не могли залишитися осторонь від цього значного в житті кожного студента етапу.

   Як готуються до екзаменів студенти, до яких відчайдушних дій вдаються, аби скласти все на «відмінно», які секрети успіху складання екзамену, дізналася я, студентка спеціальності «Видавнича справа та редагування», Білянська Ксенія. Результати опитування в моєму журналістському матеріалі.

   Зараз важко уявити, що суворі й неупереджені викладачі колись також були студентами, що перед кожною сесією свято вірили в багаточисленні прикмети, які дозволяють скласти сесію без підготовки. Тому ми вирішили поцікавитися й з'ясувати, в які прикмети вірили викладачі, що їм допомагало в навчанні.

Сидоренко Н. М., викладач предметів дошкільного циклу

Коли я була студенткою, слово «сесія» навіювало на мене неприємні відчуття. Для мене це був період наполегливої й плідної праці. Я пережила усе, що так близько кожному студентському серцю: хвилювання, втрата сну часом від хвилювання, а часом через повторення лекцій. Звичайно, були й прикмети пов'язані з цим періодом. Для мене, наприклад, це прикмета з п'ятачком. Ми клали його у взуття під п'яткою й щиро вважали, що це принесе нам успіх на екзамені. Мабуть, це досить смішно, і не знаю, чи саме це допомагало мені складати всі важливі іспити:). А відколи я стала викладачем, для мене сесія – це справжній день знань, бо студенти мають нагоду показати здобуті навички й вміння.

Степаненко Г. І., викладач предметів природничо-математичного циклу

Я була студенткою, що не вірила в прикмети, які пов'язані зі складанням заліків та екзаменів. Ну майже не вірила… Але все одно, як і кожен студент, що себе поважає, не могла знехтувати святими правилами студентства. Щоб скласти всі екзамени на «відмінно», я клала під подушку конспекти, щоб знання й уві сні були зі мною. Але все одно була прихильником системи, що прикмети прикметами, а готуватися до екзамену треба, оскільки саме від підготовки залежить результат. Ніколи я не вчила на ніч, бо вважала, що нічого сприйматися не буде. Але час іде… Я стала кваліфікованим спеціалістом і тепер на питання сесії дивлюся по-іншому. Для мене сесія – це можливість побачити результати своєї роботи, роботи викладача. Чи змогла я навчити студента й яка якість засвоєння ним матеріалу?

Сліпецький В.П., викладач фізичного виховання

Мені дуже приємно згадувати свої студентські роки, а особливо сесію. Чого ми тільки не вигадували, щоб скласти сесію з мінімальними зусиллями! І клали п'ятачка під п'ятку, і писали собі шпаргалки, і вночі відчиняли вікно і виставляли в нього свою залікову книжку, волаючи як навіжені. Звісно, зараз дуже кумедно про це згадувати, але я певен, що кожний студент пригадає подібні прикмети й випадки. Але все ж таки, прикмети давали дуже слабку ймовірність того, що екзамени буде складено на «відмінно», і доводилося братися за конспекти й проводити ночі за книжками. Але на той час, здавалося, що діє не якісна підготовка, а саме прикмети й повір'я. Ну що ж тут поробиш – студентські роки…. Але згодом ти розумієш, що сесія – це не так страшно, як здається. Це всього-на-всього можливість продемонструвати свої знання й побачити результати своєї роботи – роботи педагога. Сесія у навчальних закладах – гаряча пора для студентів. Саме цей період вважається найскладнішим у житті учнів. Слово «сесія» походить від латинського sessiō, що перекладається як «засідання» або «сидіння». Будь-яка сесія вимагає не тільки підтягти «хвости» з деяких предметів, але й показати викладачам всі свої знання, накопичені за семестр, а також успішно скласти іспити, щоб продовжити навчання у вищому навчальному закладі. Тому в студентсва є свої дивацтва й повір'я на цей рахунок. А як же складають сесію студенти Лисичанського педагогічного коледжу, які в них методи підготовки до заліків та екзаменів. Отже, дізнаймося!

Ткаченко Юлія, студентка групи 2-АД

Сесія – це той час, коли треба здавати заліки й різні роботи. Безумовно, потрібно готуватися. Я вже почала повторювати все, що потрібно для складання сесії. Я займаюся всі вихідні й вчу все, що є в конспекті. Сподіваюся скласти всі заліки на «відмінно». Відносно талісманів, то мій тато колись подарував мені щасливу підвіску. Я одягала її на відповідальні заходи, носила її в школі й мені завжди щастило і, вступивши до коледжу, я завжди беру її з собою.

 

Мірошніченко Ірина, студентка групи 2-ВС

Узагалі тема екзамену завжди для мене відповідальна справа, яка потребує часу, щоб добре підготуватися. Я завжди дуже хвилююсь, і це хвилювання іноді дуже заважає мені. Ще в школі, під час складання ДПА, я дізналась, що ж таке екзамени... Ох, і як тоді я тяжко й плідно готувалася. Що я тільки не робила перед складанням: і крестилася, і молилась! І вигадувала різні прикмети: ось, наприклад, на поріг школи, коли йшла на екзамен, ступала тільки з правої ноги, прикріплювала прикраси для волосся, коли заплітала хвостики, зав'язувала тільки в одній послідовності: спочатку правий, а потім – лівий! Ну я розумію, що це смішно, що воно ніяк мені б не допомогло, якби я не вивчила, але ж надія помирає останньою! Екзамени я написала успішно, навіть більше, ніж успішно! Не знаю, що мені більше допомогло, – мої талісмани та прикмети, чи те, що я вивчила білети. Буду сподіватись, що в цьому році я також успішно складу екзамени, бо буду вчити! І вам бажаю успіхів у складанні заліків та екзаменів!

Малініна Катерина, студентка групи 2-АД:

До іспитів я намагаюся готуватися дуже ретельно. Складаю план дій, розподіляю кількість питань (чи білетів) приблизно порівну на кожен день. Кожного дня я займаюся від 5 до 6 годин, щоб зняти втому, я планую хоча б одну прогулянку в день, адже фізичні навантаження сприяють поліпшенню кровообігу, що позитивним чином позначиться на розумовій діяльності. Під час сесії намагаюся вживати більше овочів і фруктів, адже сесія не тільки забирає багато сил і нервів, але й вимагає від організму великих витрат вітамінів. У ніч перед іспитом обов'язково гарненько висипаюся. Кидаю все! Якщо я чогось не встигла, то, найімовірніше, ця частина незначна. У мене, як і в будь-якого студента, є свої талісмани, які, як мені здається, приносять успіх. У мене таким талісманом є годинник, я ношу його ще зі школи й помітила, якщо я одягла його перед іспитом, то обов'язково здавала все на «відмінно». Я вважаю, що найголовніше перед сесією просто взяти себе в руки, не панікувати, а уважно й зосереджено готуватися до іспитів. Ураховуючи все це, сесія обов'язково буде складена на «відмінно»!

Кравченко Аліна, студентка групи 2-ВС:

Я вважаю, що до сесїї треба ретельно готуватися, бо якщо ти не підготуєшся, то за тебе цього не зробить ніхто. Але разом з тим, як кожен студент, не можу не вірити в щасливі прикмети. Наприклад, щоб скласти складний екзамен, я надягаю свій щасливий браслет, який допомагає мені думати. Напевно, це звучить дуже смішно, але мені він допомагає. Він надає впевненості в собі, але все ж таки я вважаю, що ніяка впевненість у собі не зможе замінити впевненості в своїх знаннях. Тому моя порада всім студентам коледжу – талісмани талісманами, а до сесії готуватися треба. А якщо ви все ж таки вірите в магічну силу амулету, то завжди тримайте його при собі й знайте, що у вас обов'язково все вийде. Тому вірте в себе!

 

Овчиннікова Лілія, студентка групи 2-АФ:

Ой, екзамени й сесія для мене це болюча тема. Часом, мені не вистачає сили волі, щоб ретельно пропрацювати всі конспекти. Така вже моя натура! Але все ж таки я намагаюся дуже уважно пропрацьовувати матеріал лекцій. Хоча я досить часто відволікаюся й мене дуже легко збити з пантелику. Своїм талісманом я вважаю віру в себе й свої сили, надію на краще. Бо коли людина впевнена в собі, вона може перевернути на своєму шляху гори. А ще я скажу так, що коли здобуваєш спеціальність, яка водночас є твоїм покликанням, враження від цікавого навчання не може зіпсувати навіть таке страшне для студента слово – «сесія». Підготувала Білянська Ксенія, студентка спеціальності «Видавнича справа та редагування»

 Підготувала
Білянська Ксенія,
студентка спеціальності
«Видавнича справа та редагування»

 

Похожие новости

· 12 грудня - позачергова сесія міської...

· 24 листопада о 14.00 - чергова сесія ...

· Відбулася ХІХ сесія Лисичанської місь...

· 29 вересня-чергова сесія міської ради

Последнее в фотогалерее