"Бренд "Україна"

Продовжується демонстрація проектів в рамках програми "Бренд "Україна". Цього тижня для студентів коледжу викладачами Чуріловою В.Є. та Літовкою О.П. презентовано проекти "Історія Гідності" та "Духовно-патріотичне виховання автентичними засобами козацької педагогіки", що ілюструють поступ українства до власної свободи, волі і незалежності.

Гортаючи сторінки радянського тоталітарного режиму на сторінках проекту "Історія Гідності", де висвітлено знищення українського селянства та української інтелектуальної еліти, русифікаторська політика та антирелігійні кампанії Кремля, студенти поринули у 20-30-ті роки голодоморів, згадали 43-й рік утисків вірян Української греко-католицької церкви, окремі події буремного ХХ століття.

У проекті представлено внесок українців у перемогу над нацизмом у Європі та простежено демократичні спроби, намагання українців залишитися гідними вже у часи незалежної України. Основна сюжетна лінія мала на меті продемонструвати волелюбний дух українського народу, який неодноразово намагалися знищити, який вистояв і, за потреби, вистоїть знову, адже за ним – багатомільйонна підтримка прадідів, які знали ціну життя та свободи.

З іншого боку, проект "Духовно-патріотичне виховання автентичними засобами козацької педагогіки" занурив студентство у світ козацької педагогіки як феноменального явища і складової української етнопедагогіки, яка зберегла найкращі духовні цінності народу, передаючи їх із покоління в покоління.

На сторінках проекту висвітлювався досвід виховання, формування і навчання особистості (прогресивні форми батьківського опікування немовлят і дітей дошкільного віку, робота з отроками, підлітками і юнаками та побудова взаємин між дорослими). На прикладах переможних козацьких походів, родинних традицій, ставлень до жінки-матері як берегині роду демонструвались неписані закони лицарської честі, що передбачали любов до батьків, рідної мови, вірність у коханні, дружбі, побратимстві, ставлення до Батьківщини-України, готовність захищати слабших і молодших.

Цікавими і захоплюючими для студентів стали відеодайджести про українське козацтво як національно-культурний та історичний феномен, його походження, звичаї і традиції, військові подвиги, про значення і символізм козацького чуба.

Проекти, пронизані духом патріотизму, справили гарне враження на студентську аудиторію.

Похожие новости

· Горотдел милиции завоевал "серебро" н...

· В Украине начата программа коммерциал...

· КСП "Лисичанск - Водоканал" хочет вып...

· Потужності ГП "Лисичанська ТЕЦ" замін...

Последнее в фотогалерее