«Перші дні дитини в школі»

   У день, коли у всіх навчальних закладах країни пролунав перший дзвоник, у студентів IV курсу спеціальності «Початкова освіта» ВП «Лисичанський педагогічний коледж імені Тараса Шевченка» розпочалася педагогічна (пасивна) практика «Перші дні дитини в школі» на базі Лисичанських загальноосвітніх шкіл №4 та №12, яка тривала з 01.09.2016 р. до 07.09.2016 року.

  Провідні вчителі початкових класів міста Банник М.О., Очиченко В.М., Карєлова Л.В. протягом тижня познайомили студентів із своєрідністю періоду адаптації дитини до нових умов у перший тиждень її перебування у школі, з особливостями роботи вчителя з першокласниками та їх батьками, формування дослідницьких умінь, пов'язаних з вивченням рівня готовності дітей до шкільного життя.

   Перехід від дошкільного до молодшого шкільного дитинства є одним із найбільш відповідальних періодів у життєвому циклі людини. Вступ дитини до школи – це різка зміна її життя та діяльності. Помітно змінюється весь розклад життя дитини, її соціальне становище. Провідним видом діяльності першокласника стає навчання. Навчання – це праця серйозна, потрібна організація дисципліни, вольових зусиль зі сторони дитини. Все частіше доводиться робити те, що треба, а не те, що хочеться.

   Студенти спостерігали за організацією навчально-виховного процесу у перші дні дитини у школі, брали участь у проведенні перерв та фізхвилинок, виявляли мотиви навчання у дітей, рівень їх знань та умінь і провели дослідження з адаптації дитини в школі. Вчителі класів познайомили студентів з оновленими програмами навчальних предметів у початковій школі у світлі Концепції нової школи.

   Спостерігаючи за діяльністю вчителя студенти дійшли висновку, що важливу роль в адаптації першокласника до школи має доцільність методів, форм, прийомів роботи вчителя початкових класів, ефективність його взаємодії з батьками учнів, вміння сформувати інтерес до навчання, школи.

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее