День визволення України від фашистських загарбників

   28 жовтня студентська спільнота коледжу відзначає День визволення України від фашистських загарбників, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. Програма заходів передбачала коммеморативну дискусію, презентацію електронної виставки «Війна: вчора, сьогодні, завтра» та тематичну годину «Пісня вогню і попелу».

   Ключові повідомлення коммеморативного заходу:

 1. Боротьба за свободу проти іноземного агресора є святим обов'язком кожного представника народу, над яким нависла загроза поневолення.
 2. Акцент на вшанування не міфічного «радянського народу-переможця», а кожного, хто боровся проти поневолювачів.
 3. Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху (ОУН та УПА). Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й в лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Ми маємо пам'ятати усіх.
 4. Вигнання нацистів з України стало можливим завдяки об'єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів. Спільна перемога не була б можливою без спільних зусиль.
 5. На боці антигітлерівської коаліції на фронтах Другої світової війни боролося українців більше, ніж, наприклад, британців. Сукупні людські втрати України склали значно більше, ніж втратили у цій війні Велика Британія, Сполучені Штати Америки, Польща, Канада та Франція.
 6. Вигнання нацистських поневолювачів не принесло Україні спокою і свободи, а обернулося поверненням комуністичного терору, масовими депортаціями, переслідуванням інакодумців.
 7. Вигнання нацистів стало вагомим кроком до здобуття Україною Незалежності.
 8. Досвід боротьби із нацизмом вчить, що війна завжди закінчується у столиці агресора.

   Учасники заходу мали змогу ознайомитись із матеріалами виставки «Війна: вчора, сьогодні, завтра» (матеріали Групи "Інформаційний спротив" спільно з Центром політичного консалтингу), ідеєю якої є проведення паралелей Другої світової та АТО.

   Про війну співають навіть ті, від кого цього не очікували. За останні роки відомі та молоді музиканти створили кілька десятків пісень присвячених трагічним подіям на Сході України. Багато з цих треків вийшли дійсно живими та щирими, адже базуються на справжніх емоціях. Найкращими композиціями про війну на Сході майбутні педагоги визнали наступні:

 • "Повертайся живим!" (сл. і муз. С. Тарабарова);
 • "Люби ти Україну" (сл. В. Бронюк, муз. ТІК);
 • "Мій народ" (сл., муз. Тартак і Гуляйгород);
 • "Не твоя війна" (сл., муз. Святослав Вакарчук)

Похожие новости

· Лисичанські спортсмени взяли участь у...

Последнее в фотогалерее