Міжнародний центр перспективних досліджень

   З метою започаткування загальнонаціонального, інклюзивного процесу створення нової Конституції Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) ініціює в усіх регіонах країни серію громадських обговорень, покликаних розпочати конституційний процес в основі якого лежатиме всеохоплюючий суспільний діалог, що є обов'язковою нормою демократичних країн.

   Результатом цього процесу має стати проект нової Конституції, створеної як компроміс всіх зацікавлених сторін, який дозволить зберегти цілісність і суверенітет країни.

   Лисичанський педагогічний коледж став одним із трьох навчальних закладів, які долучилися до обговорення цього питання в Луганській області.

   Ненчіна Ірина Володимирівна, консультант центру, познайомила присутніх з історією виникнення Конституції, особливостями, притаманними їй, правами та обов'язками громадян України. Вона представила на розгляд відеоматеріали розроблені центром: «Що таке конституція», «Навіщо потрібна конституція?», «Як створюються конституції?».

   У зустрічі взяли участь більше 70 студентів коледжу. В ході зустрічі вони проявили активність в обговоренні питань щодо змін у Конституції України. Особливу активність проявляли такі студенти, як Якименко І. (4АТ), Аліфьоров Є. (3АФ), Почтаренко Л. (3АШ).

   На згадку про цю зустріч студенти та викладачі коледжу отримали брошури «Участь громадян у конституційному процесі», «Оновлення Конституції як завершення революції», інформаційний лист «Класифікація основних обов'язків людина та громадянина».

   Учасники зустрічі прийшли до висновку, що конституція, яка приймається за результатами широкого суспільного обговорення, має не лише більшу легітимність, а й завдяки процесу дискусії створює у громадян відчуття відповідальності, виробляє бажання захищати цю Конституцію, відстоювати її положення.

Похожие новости

· ИННОВАЦИОННЫЙ ЦЕНТР ОТКРЫТ!

· Инновационный центр в Лисичанске

Последнее в фотогалерее