«Глобальний екологічний фонд сучасних загроз для довкілля»

    Наближаючись під кінець 20 століття, світ дедалі більше стикається з цілою низкою глобальних проблем. Проблеми ці особливі. Вони зачіпають не тільки життя держави, але і  інтереси людства. Значення цих проблем для долі нашої цивілізації такі великі, що й невирішеність їх створює загрозу майбутніх поколінь. Про майбутню екологічну трагедію мало хто замислюється і не розуміє справжню загрозу для нашої планети  – Земля.

   Саме для цього 1 грудня 2016 року у ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка»  викладачі природничих дисциплін  провели інформаційно-екологічний вернісаж  «Глобальний екологічний фонд сучасних загроз для довкілля». На заході були присутні викладачі навчальних закладів  № 29, 6, 27, 18, 2; вихователь ДНЗ «Шпачок»  м.Лисичанськ; студенти перших курсів усіх спеціальностей, куратори та викладачі-предметники коледжу.

   Викладач природничих дисциплін Шевирьова І.Г., презентуючи альбом «Земля. Була. Стала»,  навела факти і докази того, як людина з роками змінює вигляд своєї планети.

   В умовах сьогодення великий вплив на навколишнє середовище відіграють ще і військові операції на Донбасі,  внаслідок  чого природа знищується або сильно пошкоджується, погіршуються чи стають нестерпними природні умови життя фауни, втрачаються природні ресурси. Цією проблемою зацікавилась студентка групи 3-БШ Буряк Ю., яка презентувала 3 випуск інформаційно-екологічного вісника «Екологічні проблеми в контексті антитерористичної операції». Переглянувши третій випуск, глядачі впевнились, що воєнні дії залишають велику серйозну екологічну пляму на існування природи, тому треба замислитися і діяти, аби природа завдячувала людству.

   Метою перегляду відеоролику «Моя чарівна Україна» є формування якостей особистості, що характеризуються ціннісним ставленням до природи, суспільства, держави, акцентуючи  увагу на взаємозв'язок природи і суспільства.

    Підведення підсумків фотоконкурсу «Я люблю Україну»,  який був оголошений у серпні 2016 року у Лисичанському педагогічному  коледжі та присвячений Дню Державного Прапора України і 25-річниці Незалежності України. Мета конкурсу – утвердження патріотизму та національної свідомості, любові до українського народу, його історії; звернення уваги молоді на красу та неповторність живої природи. У конкурсі взяли участь учні, викладачі шкіл, вихователі ДНЗ, студенти та викладачі коледжу. Всього до конкурсу залучилося 56 осіб, які показали свої таланти у мистецтві фотографування. Серед різнобарвних та насичених життям патріотичних фотографій, обрати кращі – було нелегко, але журі у складі Мінєнко Г.М., директора коледжу, та викладачів природничих дисциплін Шевирьової І.Г., та Шевирьової Г.Г. все ж таки визначились і запросили для вручення грамот і дипломів гостей, які стали кращими і взяли перемогу у конкурсі:

   1 місце у номінації «Чарівні краєвиди України»  зайняв заступник директора з виховної роботи  Лисичанської ЗОШ  І-ІІІ ступенів №6 Леонтьєва Ірина Володимирівна; наймолодшими учасниками конкурсу стали учні 3 класу Лисичанської загальноосвітньої школи № 29, які вибороли 2 місце у номінації «Чарівні краєвиди України»;

   1 місце у номінації «Реальні життєві ситуації, тенденції розвитку молоді, її успіхи та досягнення в розбудові держави; реалізації творчих задумів; формування активної життєвої позиції зайняв директор» КЗ «Лисичанська ЗОШ І-ІІ ступенів № 18» Юсакова Ольга Петрівна;

   1 місце у номінації «Українці з державною символікою, в національному одязі чи в одязі кольорів державного прапору» займає Апухтіна Наталія Володимирівна, музичний керівник ДНЗ №1 «Шпачок» м. Лисичанськ

   За результатами голосування в соцмережах приз "Глядацькі симпатії" отримав викладач інформатики Лисичанської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Сидоренко Ганна Леонідівна.

   Сертифікатами за участь у конкурсі були нагороджені студенти коледжу:

  • Гурульов Д. (гр. 4-АФ)
  • Почтаренко Л. (гр. 3-АШ)
  • Лондарь Х. (гр. 2-АШ)
  • Смірнова А. (гр. 4-ВС)
  • Мисова Д. (гр. 3-БШ)
  • Обломій А. (гр. 2-БШ)
  • Ганага А. (гр. 1-ВС)
  • Яцина С. (гр. 1-АШ)

Після заходу ми звернулися з питаннями до учасників:

«Що Вас надихнуло взяти участь у фотоконкурсі «Я люблю Україну»?

- Бажання наблизитися до природи, відчути її легкий шелест краси.

Чи зможе людство змінити екологічний стан планети?

- Люди – господарі своєї долі. На нашій планеті живе безліч людей, котрі мають свої почуття, свої думки і свою долю. Кожне наше рішення, кожний крок – змінює нашу життєву стежинку. І якщо кожен наблизиться до природи, то можливо змінити ситуацію, що існує на сьогоднішній день.

Чи сподобались Вам фотографії інших учасників? Чим?

- Фотографії сподобались, адже кожний знімок передавав відношення учасника до навколишнього середовища.  Фото різнобарвні, оригінальні, незвичайні, які передавали відчуття радості, а  водночас, і тривоги за стан природи сьогодні. 

   Завершальним етапом екологічного вернісажу було проведення екскурсії для студентів перших курсів та гостей заходу у лабораторії живої природи.

   Після заходу, присутні викладачі, студенти та гості зрозуміли, що екологічні проблеми  не можна розв'язати ізольовано: для цього потрібні спільні зусилля людства. У подоланні кризи цивілізації, у вирішенні найгостріших глобальних проблем світу величезна роль належить освіті та сучасній молоді.

   Глобальні проблеми  Землі та екологічна справа залишається відкритою у серці кожного громадянина і потребує миттєвої допомоги!

   Сподіваємось, що кожен зробить корисну справу на користь природи, аби планета сказала людству: «Дякую»!

Похожие новости

· В центре занятости прошла ярмарка вак...

· В Лисичанске объекты торговли стали б...

Последнее в фотогалерее