Вихід на лід небезпечний!

   Щорічно Державною службою з надзвичайних ситуацій реєструється сумна статистика постраждалих на льоду - за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, значна частина людей, що провалилися на льоду, гине.

   Щоб знизити ризик від небезпеки на льоду, необхідно пам'ятати.

   Взимку багато водойми покриваються льодом. Однак далеко не скрізь і не завжди цей лід має достатню міцність, щоб витримати вагу людини. Перш ніж ступити на лід, обов'язково переконайтеся в його надійності.

   Міцним вважається лід товщиною не менше 7-10 сантиметрів. Він може витримати людину. Не довіряйте молочно-білому або жовтому льоду, він набагато слабкіше прозорого. Більш міцний лід має синюватий або зеленуватий відтінок. Неміцний лід часто знаходиться поблизу заростей очерету, під мостами, а також там, де б'ють ключі або у водойму впадає струмок. Остерігайтеся подібних місць!

   Особливо небезпечні ділянки льоду, запорошені снігом або покриті кіркою мерзлого снігу. Зазвичай в таких місцях бувають виходи донних ключів, і лід тут дуже слабкий.

   Основні запобіжні заходи:

- Не виходьте на лід поодинці;

- Використовуйте находжені стежки по льоду;

- При собі необхідно мати міцну довгу палицю і мотузку довжиною 10-15 метрів на групу з 3-5 чоловік;

- В разі появи типових ознак слабкості льоду (тріск, прогинання, поява води на поверхні льоду) негайно поверніться на берег, йдіть з широко розставленими ногами, не відриваючи їх від поверхні льоду, в крайньому випадку - повзіть;

- Не допускати накопичення групами на одному місці, дотримуйтеся дистанції не менше 5 метрів;

- Ніколи не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.

  Якщо ви провалилися.

   Відразу ж кличте на допомогу, але не впадайте в паніку.
 
   Пам'ятайте, що тисячі людей, вже опинилися в такій ситуації, вижили.

   Чи не борсатися безладно і не навалюйтеся всією вагою тіла на кромку льоду. Широко розкиньте руки по кромці льоду і намагайтеся утриматися від занурення з головою. Спробуйте, не здійснюючи різких рухів, якнайдалі виповзти грудьми на лід, потім обережно витягти на нього спочатку одну ногу, а потім - іншу.

  Вибравшись на поверхню льоду, відкотіться, а потім повзіть в бік того берега, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже перевірена. Опинившись на більш міцному льоду, не біжіть, оскільки ваша вага з мокрим одягом став значно більше, і ви можете знову провалитися під лід.

   Коли доберетеся до берега, перш за все, оцініть обстановку і вирішите - бігти чи вам до найближчого населеного пункту, де є тепло і допомогу, або розпалити багаття і спробувати зігрітися власними силами. По можливості переодягніться в сухий одяг.

   Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, палки (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтеся до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки НЕ підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє.

   Подавши постраждалому, підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше переодягніть в сухий одяг, розітріть і зверніться за допомогою за номерами «101», «103».

 Будьте обережні і завбачливі і ви убережетеся від значних неприємностей на льоду!

 Лисичанське міське управління державної служби з надзвичайних ситуациям

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее