«В гармонії з природою»

   З метою активізації роботи зі студентською молоддю, формування у неї екологічної культури, залучення її до практичної природоохоронної роботи, підвищення ефективності навчально-дослідної роботи, осіння пора у Лисичанському педагогічному коледжі традиційно розпочалась екологічною акцією «В гармонії з природою». Програмою акції передбачено: прибирання дільниць, коледжного саду; облагороджування чагарників та дерев (відновлення лунок, видалення сухостою, оздоблення ґрунту добривом); висадка квітів (тюльпан, крокус, хризантеми, ромашка), дерев (береза, оріх).

 
    У практичному аспекті акції взяли участь всі студенти коледжу та викладачі (428 осіб). Даний етап передбачав організацію студентських екологічних справ, спрямованих на збереження та відновлення навколишнього середовища. Прибрані ділянки, закріплені за академічними групами. Кращими з них визнані ділянки груп: 3-ВС (куратор Севастянова О. А.), 2-БШ (куратор Шевирьова Г. Г.), 3-АТ (куратор Демченко П. Є.), 2-АФ (куратор Сліпецький В. П.), 4-АТ (куратор Сергієнко Н. В.).

   Належної уваги було приділено території коледжного саду, в якому активно взяли участь групи: 4-АТ (куратор Сергієнко Н. В.), 3-АТ (куратор Демченко П. Є.), 2-АФ (куратор Сліпецький В. П.). Так, було організовано ряд заходів для облагородження дерев та чагарників: підпушування, обкопування, підрізка, полив, підгодівля, боротьба з поросллю, видалення засохлих дерев. Навколо території коледжного саду висаджені оцтові дерева (сумах) та бузок аби кожної осені двір коледжу багровіл яскравими барвами та засліплювал погляд всіх коледжан. Належної уваги отримали молоді саджанці дерев: «Сосна», «Оріх», «Дуб», «Береза». Була проведена робота щодо їх підготовки до зими (обкопування, оснащення ґрунту добривом).

   Не залишились осторонь і центральні клумби коледжу, на яких студентами групи 2-БШ,(куратор Шевирьова Г. Г.), 2-АФ (Сліпецький В. П.) були висаджені цибулини квітів: «Тюльпан», «Крокус», які навесні стануть справжньою естетичною прикрасою території нашого навчального закладу. Всім відома істина – ніщо так не очищає повітря як кущі ялівця, тому центральні клумби коледжу прикрашені цією хвойною рослиною.

   Протягом екологічної акції студентська спільнота разом із викладачем технічних дисциплін Осіповим І. В. долучились до виготовлення шпаківень. Кожен із нас знає, що пернаті друзі, повертаючись навесні з теплих країв, шукають для себе оселю. Тому, наші студенти подбали про те, аби коледжна родина могла милуватися не тільки квітучими барвами дерев, квітів, але і слухати чарівний спів птахів та маленьких пташенят. Так, групами 3-АТ (куратор Демченко П. Є.), 4-АТ (Сергієнко Н. В.) було виготовлено 8 шпаківень. Такий аспект у вихованні зумовлює розвиток технічних, практичних, естетичних та моральних якостей молоді.

   Слід відзначити важливу подію, яка відбулась в Лисичанському педагогічному коледжі. Студентами, викладачами та співробітниками Кадіївського та Лисичанського педагогічних коледжів було висаджено березовий гай із 50 берізок, як символ єдності, миру і добробуту, з нагоди 50-річчя Кадіївського педагогічного коледжу, а також на згадку про роки перебування на гостинній землі міста Лисичанська.

  Хай гай березовий росте, як згадка про минулі дні,
Про Лисичанськ, гостинність їх, надію,
Нехай збуваються всі мрії!
Живи Донбаськая земля, живи Україно моя!

   На базі лабораторії методики ознайомлення з природою проведено ряд заходів, які відбувались в декілька етапів. Так, перший етап вбачав організацію екскурсії до лабораторії методики ознайомлення з природою для студентів І-х курсів усіх спеціальностей. В ході екскурсії студенти ознайомились з пристосувальними властивостями живих організмів до умов навколишнього середовища; побачили різноманіття рослинного світу різних природних зон. Другий етап передбачав проведення екологічних тренінгів психологом коледжу Хомич О. М.. Мета екологічного тренінгу: сприяти становленню екологічного мислення студентів; розвивати навички самостійного пошуку знань; формувати критичне мислення, уміння відстоювати свою точку зору; сприяти самопізнанню і ставленню до навколишнього світу як до частинки самого себе, духовному становленню, гармонізації особистості. Така робота згуртовує молодь та привертає їх увагу до тих глобальних екологічних проблем, які зумовлені діяльністю людини.

   В рамках екологічної акції було проведено роботу щодо підготовки квітів лабораторії живої природи до зимового періоду: підгодовування добривом, підпушення; запас поживного ґрунту. На базі дослідницького центру екзотичні рослини (фініки, апельсин, гранат, авокадо) також отримали належну увагу – спеціальне добриво надасть наснаги молодим паросткам мужньо пережити осінньо-зимовий етап розвитку.

   Тож, студентська справа виконана! Екологічна акція 2017 року завершена! Чекаємо весни, аби милуватися розкішшю та різнобарв'ям навколишнього середовища!

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее