До 120-річчя від дня народження В. Сосюри

1 лютого 2018 року на базі ВП «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», відбувся інтернет-форум «Творчість В. Сосюри в контексті сьогодення», присвячений 120-річчю від дня народження видатного українського поета, нашого земляка, одного з найтонших і найпроникливіших ліриків українського народу ХХ століття.

До участі в інтернет-форумі долучилися: викладачі кафедр української мови і літератури Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та студенти спеціальності «Українська філологія», викладачі Красноградського коледжу та Харківської гуманітарно-педагогічної академії, а також вчителі шкіл міста та області, викладачі нашого навчального закладу разом зі своїми студентами, керівник музею В. Сосюри міського палацу культури Сидоренко Л. В., вчителі та учні ЗОШ №4, 26 м. Лисичанськ – переможці міського творчого конкурсу «Любіть Україну».

Кравченко М. В., кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови ЛНУ імені Т. Шевченка розкрила перед аудиторією мовну особистість співця Донеччини.

Керівник лабораторії «Мовна палітра Луганщини», викладач української літератури Сергєєва І. Ю. репрезентувала медіа-збірку за матеріалами інтернет-форуму.

Студенти спеціальності «Журналістика» провели цікаву пошуково-творчу роботу на базі місцевого музею у ПК ім. В. Сосюри та ЗОШ №26 – і представили відеорепортажі.

Творчістю нашого земляка цікавляться навіть за межами України. Його твори перекладено багатьма мовами. Студенти педагогічного коледжу під керівництвом викладачів циклової комісії загальної філології створили цікаві матеріали до участі в заході: поетичні флешмоби, мультимедійні презентації, буктрейлери тощо. До цієї діяльності долучився і медіа центр коледжу, зокрема представивши віртуальну виставку за творчістю співця революції і кохання.

В. Сосюра залишив нам велику спадщину – понад 60 своїх книжок. Його шедевр «Любіть Україну» – заповіт, заклик нам всім серцем своїм і своїми ділами любити Україну, зберігати і відроджувати національну культуру українського народу. Він був і залишився для нас великим учителем, громадянином, патріотом. Вшановуючи пам'ять поета, студентами було покладено квіти до його пам'ятника.

І сьогодні ми повинні повернутися обличчям до класики, до українських цілющих джерел, до материнської співучої мови, до нашої народної , змістовної, барвистої, хвилюючої народної пісні. Класична поезія – вічна, як наша земля, як небо над нею. Вічна і поезія нашого Сосюри.

Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов'їну.

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее