«Система надання освіти дітям з особливими освітніми потребами в умовах сучасного закладу»

   12 грудня в Лисичанському педагогічному коледжі відбулася VІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Система надання освіти дітям з особливими освітніми потребами в умовах сучасного закладу», яка об'єднала більше 150 науковців та практиків навколо вирішення актуальних питань у сфері формування інклюзивного освітнього простору (пленарне засідання):

  • Мінєнко Г.М., Заслужений працівник освіти України, директор коледжу;
  • Виноградов О.О., к.м.н., доцент, зав. кафедри фізичної реабілітації та здоров'я людини ЛНУ імені Тараса Шевченка;
  • Мельник О.М., к.п.н., доцент, викладач педагогіки і психології, Юрченко К. І., викладач психолого-педагогічних дисциплін педагогічного коледжу КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія»;
  • Макаренко І. В., к.п.н., доцент Науково-дослідного інституту педагогіки та психології ЛНУ імені Тараса Шевченка; - Жданович І.О., директор Лисичанського ІРЦ м.Лисичанськ;
  • Талдонова Л. О., начальник відділу освіти Сєвєродонецької міської ради;
  • Скора О.І., Стрельцова О.А., вчителі-дефектологи спеціальної групи компенсуючого типу для дітей із затримкою психічного розвитку КДНЗ №12 «Малюк» м. Сєвєродонецька;
  • представники Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (кафедра дошкільної освіти).

   В рамках конференції вперше було започатковано проведення Всеукраїнського творчого конкурсу «Інклюзивна освіта: крок за кроком». Конкурс проводився з 24 вересня по 1 грудня 2018 року, метою якого було розроблення та впровадження сучасних методичних, психолого-педагогічних надбань, інноваційних технологій навчання; популяризації надання освітніх послуг дітям з ООП в умовах модернізації змісту української освіти. На пленарному засіданні відбулося нагородження переможців Всеукраїнського творчого конкурсу. Брали участь 50 конкурсних робіт з різних куточків України.

   Освітянська спільнота активно долучилася до участі у цікавих та корисних заходах, виокремила для подальшої професійної діяльності інклюзивні роздинки, якими залюбки ділилася з оточуючими.

   Цвік О.С., Майстер спорту України по спорту з собаками, викладач ФВ ЛПК провела майстер-клас «Впевнені кроки до довіри» (елементи взаємоспілкування дитини з собакою).

   Надалі продовжилася плідна робота студій. Працівники ЗДО поринули у цікавий світ «Танцювальної ігрової гімнастики «Са-Фі-Денс» для дітей з ООП» - Сидоренко Н.М. (ЛПК); співпрацю вчителя-логопеда та практичного психолога – Халак А.В., Трохимчук О.І. (ЗДО № 6 «Чайка» м.Лисичанськ); досвід роботи з дітьми з порушенням опорно-рухового апарату – Саприкіна О.В. (КЗ ДНЗ № 3 «Дюймовочка» м.Лисичанськ); використання інноваційних технологій у роботі з дітьми з ООП – Куцко Н. С., Мамошина С.С. (КЗ ДНЗ №13 «Ромашка» м. Лисичанськ); сучасні методи та прийоми у роботі з дітьми з вадами мови – Вітвицька Л.М. (КЗ ДНЗ №1 «Шпачок» м. Лисичанськ); використання ігрових і навчальних матеріалів – Косенко Н.М. (ДНЗ №8 «Світлячок» м. Лисичанськ).

   Представники студії № 2 працювали над: предметно-схематичними моделями – Кирийчук С.О., Семейко Т.О. (ЗОШ І-ІІІ ст.№12, м.Лисичанськ); досвідом роботи Кремінської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 з дітьми з ООП – Півачова О.О., Гарькавець Я.І., Тищенко О.В.; ігровою діяльністю у корекційно-розвитковому процесі для дітей з ООП – Онопка І.Є., Майська О.В., Шипілова О.А. (Лисичанська ЗОШ I-III ступенів № 14 м.Лисичанськ); проектно-творчою діяльністю вчителів Кремінської обласної спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату – Дубограй О.С., Погорєлова О.М., Чередниченко К.А.; казковим інструментом корекційної роботи – Крошка С.А., Борисенко Л.Л. (ЛПК).

   Цього року студійні засідання проводилися і для студентів. Банник М.О. розповіла про інклюзивну освіту як важливий елемент НУШ (Лисичанська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4); Семіволкова А.Д. повідомила про взаємодію педагогів з батьками в системі інклюзивної освіти (Лисичанська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2); Сергієнко Н.В., Брюховецька О.А. показали майстер-клас «Корекційно-розвиткові вправи під час проведення навчальної дисципліни «Технології» (ЛПК); Ляшенко К.І. показала можливості використання мультимедійної дошки у роботі з дітьми з ООП (ЛПК); Хомич О.М. (ЛПК), Лазуренко А.О. (ЗОШ № 4 м.Сєвєродонецьк) повідомили про особливості інклюзивних та спеціальних класів у закладах загальної освіти.

   Після завершення наукового форуму не залишилося жодної людини, яка була б байдужою до актуальної проблеми сьогодення – інклюзивної освіти. Освітяни надбали багатющий досвід використання форм корекційно-розиткової роботи та визначили пріоритетні напрямки діяльності на майбутнє.

     Крошка С

Похожие новости

· Відбулося засідання координаційної ра...

· Порядок призначення та надання населе...

· У Лисичанську оголошений конкурс на н...

Последнее в фотогалерее