«Знайди, сфотографуй, прибери»

    1 квітня 2019 року Лисичанський педагогічний коледж долучився до Всесвітньої екологічної акції TrashTag Challenge, яка охопила вже весь світ: приєдналась Україна, приєднались і ми. Гасло екологічного челенджу – «Знайди, сфотографуй, прибери», а потім порівняй територію до прибирання та після. У коледжі й на території МКР Склозаводу акція відбувалась спільно з міським ЖКХ.

   Чистий флешмоб було реалізовано в два етапи – теоретичний та практичний. У ході теоретичного аспекту учасникам акції було презентовано екологічні проблеми світу. Так, акцентовано увагу на загрози, наслідками яких є діяльність людини: вирубування лісів, забруднення довкілля, полювання на тварин та випалювання листя навесні, що призводить до загибелі кладок і місць гніздових птахів таких як кряква, чирок-тріскунок, чайка, кропив’янка, бекас, очеретяна і звичайна вівсянка, польовий, лісовий і чубатий жайворонки, луговий коник. Результати підпалювання трави окреслено в екологічному дайджесті. Крім цього, студентам було представлено екологічний вісник «Операція первоцвіт», в якому червоною стрічкою окреслено відповідальність за незаконне знищення квітів та причини зникнення популяцій квітів – це зривання на букети, витоптування, викопування цибулин. Наприклад, за підсніжник штраф сягається 62 грн. за одну квітку; горицвіт весняний – від 1700 до 3655 грн.

   Також, в сегменті теоретичної частини було згадано про найбільш корисні, задавалося б, предмети побуту, які поступово знищують навколишній світ: пластик та поліетилен. Учасникам чистого флешмобу було представлено відеоматеріали про негативний вплив пластику й поліетиленових пакетів на мешканців океану (через 35 років в океанах на 2 т риби припадатиме 1 т пластика). Але, з’ясовано, що є альтернатива – використання природного пластика, скляної, сталевої тари; тканинні мішечки, паперові пакети – все це не зашкодить природі ні в якому разі.

   Цікавим виявилась інформація щодо екологічних трендів: використання палива із соняшникового лушпиння замість деревини; дахи-батареї; біофільтр із деревної щепи – сосни; штучне хутро; дерев’яна іграшка. Студенти впевнились, що чистота навколишнього середовища залежить тільки від нас – мешканців планети Земля. Берегти природу в 21 столітті – це модно!

   У практичному аспекті чистого флешмобу взяла участь студентська молодь і викладачі (160 осіб). Даний етап передбачав виконання садових робіт на території коледжу; окультурювання молодих насаджень: туй і ялівця; березового й калинового гаїв; горіхової та бузкової алей; організація студентських екологічних справ, спрямованих на збереження та відновлення навколишнього середовища, зокрема, організація й виконання робіт по упорядкуванню дільниць «Алея героїв АТО», «Тюльпан слави».

   Належної уваги було приділено території коледжного саду. Так, було організовано ряд заходів для облагородження дерев та чагарників: підпушування, обкопування, підрізка, боротьба з поросллю, видалення засохлих дерев. Особливого значення було надано молодим саджанцям дерев: сосна, горіх, дуб, береза, туя. Була проведена відповідна робота: обкопування, зроблені кілочки для підтримки саджанців.

   Екологічні справи об’єднують всі сторони особистості: моральну, трудову, розумову, естетичну, а також фізичний розвиток і передбачає позитивний вплив на кожну із сторін для отримання єдиного результату.

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее