«Спостереження за навчально-виховною роботою вчителя в перші дні дитини в школі»

       Одним із цікавих видів практичного навчання є практика «Спостереження за навчально-виховною роботою вчителя в перші дні дитини в школі». Студенти 4 курсу спеціальності «Початкова освіта» 02.09.19 по 06.09.19 спостерігали за роботою вчителів перших класів Дєздєревич О.А. (ЗОШ І-ІІІ ст. №4), Новікова Ю.М. (ЗОШ І-ІІІ ст. №12), Камєнкова Н.А. (ЗОШ І-ІІІ ст. № 30) в умовах реалізації завдань Нової української школи.

       В ході практики студенти мали можливість безперервно протягом першого тижня вересня спостерігати адаптацію дитини до нових умов навчання та виховання. Адже адаптація дитини в першому класі – це особливий і складний період у її житті. Вона освоює нову соціальну роль учня, новий вид діяльності – навчання. Змінюється соціальне оточення – з’являються однокласники, вчителі та школа як одна велика соціальна група.

       Перші дні у школі - найскладніші. І невідомо, для кого більше - для маленьких щойно першокласників чи для їхнього вчителя Адже саме від педагога залежить, будуть його учні ходити до школи із задоволенням чи з небажання.

      За цей період практики студенти ознайомились з основними напрямами діяльності вчителя в період першого тижня роботи з дітьми:

• організаційно-педагогічна діяльність вчителя в перший день (прийом дітей, знайомство їх з класом, школою, правилами поведінки та режимом роботи школи);

• зміст, організація й методика проведення уроків у перші дні навчання дітей;

• проведення ранкових зустрічей;

• організація навчальної діяльності дітей (правилами користування олівцем, ручкою, підручниками, дошкою, дидактичним матеріалом, організацією робочого місця);

• методи і прийоми формування в реальному педагогічному процесі відносин «вчитель – учень»;

• робота з батьками;

• обладнання необхідних осередків життєдіяльності учнів та вчителя в класі.

      Звітом з даного виду практики стали групові творчі проекти, які студенти презентували на підсумковій конференції 09.09.19.

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесьили зарегистрируйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее