Глибина професії педагога і журналіста

         Вересень-2019 стартував новими відкриттями вершин фахової майстерності для студентів – майбутніх педагогів і журналістів Лисичанського педагогічного коледжу!

        Справжній педагог повинен працювати на майбутнє, випереджати свій час. Його має хвилювати не лише окрема індивідуальність, а світ людей. Завдяки цьому педагогічна професія стає творчою місією. Місія сучасного вчителя початкової освіти і нової школи — навчити дітей бути гнучкими у змінах. Також — легко адаптуватися і вміти навчатися впродовж усього життя. Щоб це вдалося, самому треба бути зразком. Та образ вчителя, його імідж, професійні та особистісні якості – це перші пелюстки троянди, а педагогічний сад НУШ безмежний. Тож, чого слід дотримуватися, які «колючки» демонструвати, а які «листочки» будуть «окриляти» вчителя, як організувати сучасний освітній простір? Відповіді на ці запитання студенти спеціальності «Початкова освіта» дізналися, переглянувши відео «Підготовка до школи в стилі НУШ: середовище для розвитку».

       Крім того, студенти дізналися про основні нововведення, що чекають на здобувачів освіти цього навчального року. Зокрема, скасування співбесіди при вступі до 1 класу, скасування обов’язкової шкільної форми, світловідбиваючі жилети для учнів 1-4 класів, електронний учнівський квиток, вільний вибір форми навчання, вербальне оцінювання, скасування дощок пошани для відмінників тощо.

      Цікавою та змістовною стала зустріч з випускницею нашого коледжу, вчителькою 1 класу ЗЗСО № 13 міста Лисичанськ пані Катериною Яровою, яка підкреслила пріоритети педагога нової школи, розповіла про особливості роботи вчителя, про толерантність, демократичний підхід, дисципліну, осередки НУШ та багато інших маркерів професії педагога.

      Поряд з цим, на базі Лабораторії фахової компетентності педагога дошкільної освіти відбувся педагогічний воркшоп «Особистість вихователя у вимірі запитів ХХІ століття» для студентів спеціальності «Дошкільна освіта». Захід розпочався з привітання студентів – першокурсників у новій дошкільній родині.

      У мотиваційній промові завідувачки ЛФКПДО Аль-Хамадані Н.Д., було розкрито сучасні вимоги до педагога дошкілля: яким має бути сучасний вихователь, які риси він має у собі плекати, на які вектори саморозвитку варто звернути увагу. Під час дискурсу студенти проаналізували новітні тенденції освітнього середовища закладу дошкільної освіти, визначили нові критерії професійної підготовки вихователя.

      Цікавими для майбутніх фахівців дошкілля стали виступи студентів 4 курсу, у яких було визначено «родзинки» педагогічної професії, сучасні погляди на виховання дітей, історію професійного свята – День Дошкілля.

      На думку студентів 3 курсу, про вихователів дитячого садка хочеться вести окрему розмову, бо вони першими прокладають дитині шляхи до знань, добра, краси, віри, надії і любові. Дитячий садок – це той світ, в якому дитина живе у найважливіший період для розвитку, і від того, як вона тут живе, залежить не тільки її майбутнє, але й майбутнє родини і всієї країни. Створити такий світ для дітей можуть тільки справжні майстри.

Не менш змістовним виявився фаховий воркшоп для студентів спеціальності «Технологічна освіта» «Учитель технологій – фахівець нової генерації», який відбувся на базі навчальних майстерень Лисичанського закладу загальної середньої освіти № 4 з метою ознайомлення майбутніх фахівців специфікою майбутньої професії та сприяння професійному зростанню». Студенти познайомились з історією власної спеціальності в педагогічному коледжі та розвитком трудового навчання в Україні. Також студенти запевнились, що сучасний кваліфікований фахівець повинен володіти усіма необхідними знаннями для якісного виконання своєї роботи. А фахівець з технологічної освіти повинен володіти не тільки знаннями техніки і технологій, але й вміти економічно обґрунтовано організовувати і здійснювати керівництво в галузі виробництва та в інших сферах.

      Також студенти першого курсу спеціальності «Середня освіта (трудове навчання і технології)» були ознайомлені з особливостями організації освітнього процесу в шкільних майстернях у відповідності до Концепції Нової української школи.

      Вчитель праці, технологій та інформатики ЗОШ № 4 м. Лисичанськ, голова методичного об’єднання вчителів трудового навчання та технологій м. Лисичанськ Літовка Є. Ю. поділився досвідом роботи, надав цінні поради майбутнім фахівцям технологічної освіти та залюбки відповів на питання студентів.

      Завершився воркшоп презентацією виставки творчих учнівських проєктів. Студенти спеціальності проявили неабияку зацікавленість до об’єктів проектно-теологічної діяльності учнів.

      Важко переоцінити заслуги талановитого вчителя, який відкриває перед дитиною двері у світ знань, впливає на формування його життєвих пріоритетів, закладає основи його майбутнього, а значить, майбутнього цивілізації.

     Надзвичайно захоплюючим був фаховий воркшоп для студентів спеціальності «Фізичне виховання» «Щоб бути Великим – треба бути людиною великої ідеї та великого характеру», у ежах якого голова циклової комісії фізичного виховання Крошка С.А. розкрила професійні якості справжнього педагога у сфері фізичного виховання, акцентувала увагу студентів на новаторах системи виховання, зокрема і фізичного; довела, що сучасний вчитель – агент змін освітнього простору; визначила ТОП видатних українських спортсменів сучасності, виховуючи у студентської молоді почуття гідності до звершень спортсменів, почуття поваги до професії педагога.

     На паралелях спеціальності «Журналістика» також було проведено змістовний воркшоп на базі Редакція регіональної суспільно-політичної газети «Новий путь», де студенти мали змогу ознайомитися з особливостями процесу видавничої справи міста.

     Сподіваємось, що студенти оцінили обрані ними майбутні професії і найближчим часом стануть гідними людьми й справжніми фахівцями своєї справи!

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее