Вивчення досвіду реформування системи охорони здоров'я та запровадження електронних систем

      З такою метою, з 22 по 28 вересня, делегація з Лисичанська взяла участь у навчальному візиті до Естонії, що відбувся за підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй. До складу делегації увійшли заступник міського голови — голова Госпітальної ради міста Максим Головньов та заступник головного лікаря Центральної міської лікарні ім. Титова з медичного обслуговування Наталя Коверга.

     Під час навчального візиту делегації Луганської та Донецької областей відвідали Міністерство соціальних справ Естонії, Департамент охорони здоров’я, реабілітаційний неврологічний центр, лікарні та центри сімейних лікарів, а також ознайомились з діяльністю розробника програмного забезпечення для супроводу Е-медицини — компанії «Хелмес».

     Зазначимо, що в Естонії функціонує система медичного страхування, в основі якої положено принципи солідарності. Кошти спрямовуються переважно на надання амбулаторних та стаціонарних медичної послуг, швидку медичну допомогу, придбання ліків, оплату листів непрацездатності.

    Особливістю охорони здоров’я, як і в цілому в Естонії, є впровадження в діяльність електронних сервісів. Діє електронний реєстр пацієнтів, запроваджено електронну медичну карту пацієнта, обмін інформацією, запис на консультацію до лікаря та проведення обстеження.

    Реформа системи охорони здоров’я в Естонії була розпочата в 1993 році, за цей термін здобуто певних позитивних змін як для пацієнтів так і медичних працівників, що може бути враховано в процесі реформування системи охорони здоров’я України.

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее