Святкування Всеукраїнського дня дошкілля

      27 вересня 2019 року команда Лабораторії фахової компетентності педагога дошкільної освіти взяла участь в урочистому святкуванні Всеукраїнського дня дошкілля, який відбувся на базі Київського палацу дітей та юнацтва.

      Програма святкувань розпочалась з круглого столу «Виклики сьогодення: необхідність інноваційних змін у фаховій підготовці та перепідготовці вихователя закладу дошкільної освіти» (модератор: Богініч Ольга Любомирівна, кандидат педагогічних наук, професор, головний спеціаліст МОН України). Завідувач ЛФКПДО Аль-Хамадані Н.Д., представила досвід роботи лабораторії з питань творчого саморозвитку студентів спеціальності «Дошкільна освіта», діяльність волонтерського загону «Паростки» та результати наукового зростання студентів. Під час дискусії представники вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти визначили наступні пріоритетні напрямки щодо підготовки майбутніх фахівців дошкілля:

    визначення змісту національної системи дошкільної освіти України з урахуванням найкращих світових практик організації освітнього процесу в ЗДО;
    логічне поєднання змісту дошкільної освіти і НУШ;
    створення навчальних планів з дисциплінами корекційно-розвивальної роботи в закладі дошкільної освіти та програм професійної підготовки асистента вихователя інклюзивної групи;
    оновлення змісту виховної роботи з майбутніми вихователями закладів дошкільної освіти засадами волонтерської діяльності;
    підготовка майбутніх фахівців дошкілля до роботи з батьками (розробка тренінгів з кризової комунікації);
    становлення особистості педагога вищої школи: від практики до теорії.

      Творча група лабораторії мала можливість відвідати виставки фахових видань, засобів навчання та обладнання «Сучасне освітнє середовище в закладах дошкільної освіти» за участі вітчизняних виробників, авторських робіт педагогів Миколаївської та Донецької області: «Театри та посібники з фетру», «Соціальний розвиток та фінансова освіта дітей дошкільного віку за програмою «Афлатот», «Великий світ на кінчиках пальців». Сидоренко Н.М., взяла участь у майстер-класі «Карл Орф по-українські».

      Під час урочистого засідання до Всеукраїнського дня дошкілля до педагогів з вітальними промовами звернулись: Міністр освіти і науки України Ганна Новосад, заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, голова підкомітету ВР України з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Володимир Воронов, уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, освітній омбудсмен Сергій Горбачов, голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніна Омельяненко, Ольга Долініна (ЮНІСЕФ), доктор педагогічних наук, професор Наталя Гавриш, Тетяна Коваленко та Інна Борисенко (муз керівники ЗДО м. Суми). Родзинкою стали виступи дитячих колективів.

     Фахівці дошкільної освіти роблять одне із найскладніших завдань у нашій освіті -- першими приймають дітей у систему освіти, першими починають плекати в них особисті якості та компетентності. Бажаємо натхнення, творчих здобутків та благополуччя!!!

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее