Представниця центральної бібліотеки Тетяна Фролова стала однією з модераторів в проєкті «Зцілення розділених громад на сході Україні»

      Події на сході України – це рана, що кровоточить… Про бойові дії, де гинуть і отримують поранення військові, щодня повідомляє преса. Та є багато людей і цілих громад, про психологічні травми яких майже не говорять…

      З метою допомогти людям подолати психологічні проблеми було ініційовано проєкт «Зцілення розділених громад на сході Україні». Одним з ініціаторів проєкту став швейцарець Симон Гройтер.

      Пан Гройтер працював у посольстві Швейцарії в Україні, брав участь у низці проєктів, спрямованих на розвиток суспільного діалогу в країні. Тоді з ним познайомилася психолог і фасилітаторка Ольга Дацко, яка до 2014 року мешкала в Луганську, а тепер живе у Черкасах.

      Вони обговорювали можливість використання методики інтегративної (об’єднувальної) терапії спільнот, розробленої в Бразилії. Після завершення роботи в посольстві Симон вирішив не полишати співробітництва з українцями. Так і народився проєкт «Зцілення розділених громад на сході Україні».

Пан Гройтер особисто займався навчанням модераторів діалогів. Згодом учасники тренінгу почали працювати зі своїми громадами за методикою інтегративної терапії спільнот.

      Протягом 9 місяців у містах та селищах Луганщини волонтери проводили зустрічі, які відвідали сотні людей. Зокрема, й в Лисичанську. Більшість модераторів груп – це переважно – психологи, але нашій колезі пощастило і вона долучилась до участі у цьому проєкті, як модераторка.

      «Ми не робили акцент на політичних поглядах людей, навпаки теми обирали такі, що хвилюють усіх. Обирали теми разом з учасниками. Частіше це були розмови на особисті теми – наприклад, як дати раду некерованій дитині. З дітьми говорили на теми «Я не можу знайти спільної мови з мамою», «Мене зрадила близька подруга». Однак інколи зачіпали й війну, як-от на розмові «Озлобленість людей: наслідки виховання або збройного конфлікту?». Працювати було цікаво», – каже Тетяна Фролова.

      Також, за її словами, інколи виникали труднощі, пов’язані передусім з пошуком підходу до деяких людей. Адже не усі готові були розкритися на зустрічах. Був випадок, коли це не вдавалося – жінка прийшла, послухала і мовчки пішла. Тим не менш, частіше досвід такого спілкування люди сприймали позитивно й навіть наступного разу приводили з собою знайомих.

      Досвід Луганської області побачили в інших регіонах, і метод інтегративної терапії спільнот вже взяли на озброєння такі відомі організації, як міжнародний благодійний фонд «Карітас». Зокрема, подібний до луганського проєкт започаткований в Одеській області, одній із лідерів за кількістю вимушених переселенців з Донбасу.

      Сподіваємось, що за допомогою подібних ініціатив та за підтримки небайдужих людей, цей досвід стане у нагоді й після повернення неконтрольованих нині урядом територій під український прапор.

      За матеріалами О. Бєлокобильського та О. Дацко.

Похожие новости

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Пожалуйста, залогиньтесь для добавления комментария.

Рейтинги

Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, авторизуйтесьили зарегистрируйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.

Последнее в фотогалерее