Поліція Луганщини попереджає про відповідальність за незаконну вирубку ялинок

           Поліція Луганщини попереджає про відповідальність за незаконну вирубку ялинок

      Напередодні Новорічних свят поліція Луганської області нагадує громадянам, що незаконна порубка дерев тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.
Так, згідно ст. 65 «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка» КУпАП, передбачається стягнення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

     Окрім цього, за кожне незаконно зрізане дерево стягується сума нанесених збитків, яка залежить від діаметра пня зрізаного дерева.

     Якщо незаконна порубка дерев заподіяла істотну шкоду, тобто таку, яка у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або іншу істотну шкоду, завдану навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів, - передбачається кримінальна відповідальність згідно ст. 246 Кримінального кодексу України.

     Поліція Луганської області закликає громадян купувати лише ялинки, які марковані биркою (чи спеціальною стрічкою) зі штрих-кодом, що підтверджує законність її заготівлі та реалізації, а також дозволяє покупцю дізнатись походження купленого деревця завдяки спеціальному он-лайн сервісу https://open.ukrforest.com. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня це може свідчити, про сумнівне походження ялинки.

     Для зручності покупців, з метою перевірки легальності походження новорічної ялинки, державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розроблено програмне забезпечення для Android (yalynka.info – можна безкоштовно встановити з Google Play Market), за допомогою якого кожен покупець має можливість ознайомитися з походженням новорічної ялинки (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).

     Також поліція Луганщини звертається до громадян з проханням повідомляти за телефонами «102» інформацію про незаконну вирубку дерев, їх подальше транспортування або продаж.

Похожие новости

· Про результати діяльності спостережно...

Последнее в фотогалерее