12+
28 марта
...
прогноз на 5 дней
15 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Такси Комфорт в Лисичанске

Ирина 11.12.2021 15:24
Отличный сервис.Профессионализм водителей.Приемлимые цыны.Благодарю....

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

Лисичанські вибори: голову зрубали. Нова не росте

21.05.2009, 14:00
3923
0
Автор

Лисичанські вибори: голову зрубали. Нова не росте

У Лисичанську вже сьомий тиждень, а формально з 3 травня, достроково вибирають міського голову. В результаті загострення політичних пристрастей різних політичних сил (у "трійці лідерів", що отримали найбільшу кількість голосів, представлені ПР, ЕЦ і БЮТ) досягло небувалого: 4 кандидати на пост голови виявилися не допущеними до участі у виборах, а прізвище кандидата від ПР Сергія Баранника, який зійшов з передвиборної дистанції за день до голосування, так і не змогли прибрати із списків. (Спочатку Лисичанський ТИК дав "добро", щоб навпроти прізвища Баранник поставили штамп "вибув". Проте в ході голосування, що вже почалося, викреслювання кандидата з бюлетенів проходило з "змінним успіхом": на окремих ділянках штамп про вибуття члени територіальної виборчої комісії ставили відразу, на інших - тільки за умови наявності рішення "з мокрою печаткою").

У результаті Лисичанський ТИК знайшов "оригинальнейший" вихід з ситуації: бюлетені на користь Баранника помістили в окремі пакети і опечатали. А при підрахунку голосів їх вирішили . не враховувати. Тепер легітимність виборів від 3 травня стоїть під знаком питання.
Знятий кандидат Сергій Баранник сьогодні говорить про "принижених виборців", "натовпами" тих, що йдуть до нього.

"Я чисто по-людськи не хочу, щоб зі мною так поступили. Ну, не красиво", - говорить він. - На цьому наполягають люди, що проголосували за мене".

Для більшої переконливості він демонструє неофіційні ці голосування, виходячи з яких, він, нібито, - безперечний лідер: за два з гаком години, поки її прізвище знаходилося в бюлетенях, кандидат від ПР отримав 8 тисяч 900 голосів.

До речі, зняття попереднього мера, Леоніда Крысанова, організоване   депутатською більшістю від ПР в міськраді проходило при безпосередній участі Сергія Баранника.
Опоненти "синьо-блакитних" сьогодні стверджують, що той "історичний позов" складали юристи з штабу единоцентриста Валерія Бондаренко, колишнього мера, а нині - директори Лисичанської ТЕЦ. За тими ж "неофіційними" підрахунками Бондаренко йшов другим (Баранник випередив його на 3.200 голосів).

Приводом для позову, за словами екс-мера Бондаренко, стала публікація в офіційному виданні місцевого осередку Партії регіонів. У газеті повествовалось про зустріч кандидата-Баранника і виборцями-батьками учнів одній з шкіл. Батьки говорили про проблеми, що вимагають рішення (ремонт школи, відсутність на перехресті "лежачого поліцейського" і так далі). Регіонал пообіцяв усі проблеми вирішити. Але його суперник з ЕЦ розцінив це, як "використання адмінресурсу". На додаток, публікація не була сплачена. Це і дало привід для судового позову.

В даний момент юристи з штабу Бондаренко планують опротестувати спробу Баранника відновити себе в бюлетенях.

Через декілька днів після завершення процедури голосування підтримати свого кандидата приїжджали керівник "Єдиного центру" Ігор Криль і глава обласної організації "ЕЦ" Валентин Дзонь, які заявили про "свою безумовну політичну перемогу" і "кінець монополії ПР".

Проте перед входом в приміщення місцевої телекомпанії "Акцент", заснованою під час Бондаренко мером, політиків зустрічав "біло-синій" пікет. З натовпу хтось запустив в голову Бондаренко курячим яйцем. Опоненти "ЕЦ" говорять про те, що круг скептиків відносно перемоги единоцентристов помітно виріс після того, як останні чомусь вважай за краще "піти через чорний хід", хоча того вечора біля воріт "Акценту" політиків чекали представники інших мас-медіа.

Тепер жертва "яєчного терору" наполягає на постановочному характері акції. "Це справа рук Лисичанського штабу Партії регіонів", - стверджує Валерій Бондаренко.- Половина цих товаришів - підлеглі однієї з найбагатших людей Лисичанська. Другу половину - зігнали з ринку".

Проте, уточнити, кого саме з "найбагатших" він мав на увазі, Валерій Бондаренко відмовляється.

Генеральний директор Лисичанського вугільного об\'єднання і глава місцевої "Батьківщини" В\'ячеслав Теросипов, що замкнув трійку лідерів, теж говорить про "постановочний характер акції". Але, за його версією, "постановником" є кандидат від ЕЦ.

"Валерій Володимирович Бондаренко через суди купує собі посаду", - наполягає Теросипов. - Валерій Володимирович дуже багато говорить про "бруд" в ході виборів. Але і особисто він вилив бруд немало".

В той же час, самому Теросипову мэрство, як виявилось, вже "не загрожує", до участі в них він вже не прагне -" закінчилися матеріальні засоби". Потратився, мовляв, його штаб за час агітаційної кампанії.

"Я вів кампанію, спираючись виключно на себе і допомогу співчуваючих", - заявляє "бронзовий призер" виборної гонки. Тепер же має намір обмежитися роботою в депутатському корпусі, як член опозиційної фракції в міськраді. На його думку, включатися в боротьбу сенсу немає: станься переголосування, новий мер займатиме свій пост біля півроку. А там - чергові вибори. Виявити себе в такий короткий термін, за його словами, не зможе навіть найталановитіший управлінець.

До речі, міськрада теж так і не змогла піднятися над політичними пристрастями, не продемонструвати своє політичне забарвлення: спочатку ще у момент реєстрації кандидатів терризбирком"напутал" з днем закінчення подачі заяв і через це чотири претенденти на головне крісло в місцевому виконкомі до виборів допущені не були - тоді така "помилка" комісії залишилася непоміченою. Комісія була розбещена тільки після того, як був знятий кандидат, що представляє міську владу. Таким чином, "апогеєм" "відходу" екс-мера Валерія Бондаренко наступного ж дня на позачерговій сесії міськради   став розпуск терризбиркома в повному його складі. Це, у свою чергу, змусило як " ЕЦ", так і Луганське отедение Комітету виборців України через суди по вимагати повернути Лисичанську ТИК - щоб "довести вибори до кінця".   Через декілька днів Донецький апеляційний суд ТИК відновив, але виявилось, що до цього моменту із старого складу комісії залишилося тільки. три члени.

Тепер - справа за малим: необхідно дочекатися закінчення судової тяжби між Баранником і Бондаренко, зібратися в опечатаному приміщенні в місцевому ДК, виділеному ТИК для роботи, і вирішити долю минулих виборів. А, заразом - і долю бюджетних коштів, які у черговий раз можуть бути витрачені на повторну виборну кампанію. За мінімальними підрахунками, міській казні вона обійдеться в півмільйона гривен.

Між тим, голова Луганського відділення Комітету виборців України Олексій Светиков практично усі шість тижнів "б\'є на сполох": в Лисичанських виборах "обкатується новітня в Україні технологія" "політичного рейдерства", в якій уперше був використаний "підкуп . судів". На думку Светикова, ні Лисичанський міський суд, ні Донецький апеляційний не мали права розглядати питання, пов\'язані   з виборами і Тиком. Це, мовляв, компетенція суто окружного адміністративного суду.

PS: Доки матеріал готувався до друку, 19 травня Лисичанський ТИК  приступив до перерахунку голосів.

Отзывы


© 2009 - 2022 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. Контакты: [email protected] 

12+