12+
08 декабря
...
прогноз на 5 дней
-5 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Такси Комфорт в Лисичанске

Ирина 11.12.2021 15:24
Отличный сервис.Профессионализм водителей.Приемлимые цыны.Благодарю....

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

ЛИСИЧАНСЬК - ДАЄШ місцевий РЕФЕРЕНДУМ!?

23.03.2009, 10:00
3880
0
Автор

ЛИСИЧАНСЬК - ДАЄШ місцевий РЕФЕРЕНДУМ!?

У зв\'язку з проведенням 3 травня 2009г. позачергових виборів міського голови Лисичанська, у лисичанської територіальної громади є унікальний шанс показати приклад іншим громадам і уперше в Луганській області провести місцевий референдум, який обійдеться приблизно в 1000 грн.
Останнім часом на порядку денному територіальної громади Лисичанська стоїть питання ефективного управління підприємствами комунальної власності "Лисичанскводоканал" і "Лисичансктеплосеть". Ці підприємства є власністю громади, а значить, кожному жителеві громади належить яКУь частина цих підприємств. Так чому ж депутати, не радячись з власниками, вирішують долю цих підприємств самі? І окрім концесії, нічого громаді не пропонують?

На круглі столи по обговоренню цього питання запрошують тільки "своїх потрібних людей", тому що чути думку опонентів, опозиції, громадського контролю не хочуть, оскільки це суперечить чиїмсь інтересам. Чому не обговорюється ідея (яку підтримує автор цих рядків) по створенню НАРОДНОГО ПІДПРИЄМСТВА, суть якої полягає в тому, що інвесторами такого підприємства можуть виступити самі споживачі послуг? А може, хтось з жителів громади запропонує інші варіанти?

Головний висновок напрошується сам собою : не може вирішувати долю таких підприємств "бажання" окремо взятого жителя громади, як і не мають права це робити своїм "хотінням" 32 домінуючих в міськраді депутата-регіонала! Подібні важливі для жителів громади питання, які в даному випадку зачіпають інтереси тепло- і водопостачання кожного жителя, повинні розглядатися не інакше, як на  місцевому референдумі, а з локальних питань - на громадських слуханнях.

Таким референдумом буде показаний унікальний приклад іншим громадам України по вирішенню питань місцевого самоврядування. Сьогодні, напередодні (зовні) чергових виборів, місцеві референдуми потрібні, як тести для перевірки готовності депутатів з найважливіших питань радитися з виборцями.
Закон "О всеукраинском и местных референдумах" был принят в июне 1992г. практически с появлением на карте мира независимой Украины. Через 5 лет, в 1997г. был принят закон "О местном самоуправлении". Прошло 17 лет с момента принятия первого закона и 12 лет с тех пор, как приняли второй. Граждане Украины - жители Луганской области, кто-нибудь из Вас за годы независимости Украины видел на пракТВКе решение вопросов местного самоуправления через референдум? Или эти законы - просто декларации для  депутатов?

А между тем, внимательно прочитав закон "О всеукраинском и местных референдумах", можно сделать вывод: если проведение всеукраинского референдума - занятие достаточно хлопотное, то местный референдум провести не так сложно, особенно для небольших громад. Главное условие: отсутствие "сопротивления" со стороны городского совета, а еще лучше - активное желание самих депутатов проводить референдумы. Не верите? Так вот, согласно ст.13 закона "О всеукраинском и местных референдумах", для проведения референдума достаточно желания и требования более половины депутатов от списочного состава депутатского корпуса. Если будет таковая воля 50% + 1 депутата, инициативной группе громады не потребуется использовать второй путь и собирать 10% подписей от общего количества избирателей, проживающих на данной территории.

Для проведення референдуму залишається тільки надрукувати бюлетені. У Лисичанську в 2006г. було зареєстровано у виборчих списках приблизно 93.000 виборців. Тобто необхідно надрукувати близько 100.000 бюлетенів формату А- 5 з питанням до жителів громади : Ви голосуєте: "За концесію" або "Проти концесії". Ціна виготовлення одного такого бюлетеня може коливатися від 0,8 до 2 коп. за шт. Тобто ціна проведення референдуму в Лисичанську може коштувати від 800 до 2000 грн.

Вважаю, бюджет осилить таку ношу. Якщо немає - підприємці і жителі міста скинуться заради того, щоб провести перший в Лисичанську референдум по місцевому самоврядуванню і дати зрозуміти депутатам, що в місті хазяї - жителі громади, а не депутати!

Заради такої справи я сам готовий внести свій внесок, виділивши частину своїх заощаджень. Знаю, що жителі громади мене в цьому підтримають, як це було на зборах 5 грудня 2005г., коли лисичане скинулися "на лампочки" для освітлення міста, на що послідувала "негайна" реакція - з бюджету міста було виділено 1 млн. грн. на відновлення вуличного освітлення.

Якщо ж в Лисичанській міській раді не знайдеться 21 депутат, що наважився підтримати проведення цього референдуму, то громада вимушена буде піти іншим шляхом, із збором 10% підписів жителів громади! У такому разі доцільно паралельно збиратиме підписи про розпуск депутатів міської ради. У разі відмови депутатів від референдуму, коштує і лист від громади в Політраду Партії Регіонів і Міністерство Юстиції України написати про те, що місцеві депутати грубо ігнорують статутні і програмні цілі партії, і  у зв\'язку з цим вимагати ліквідації Лисичанської партійної організації ПР, а відповідно, і розпуску депутатського корпусу.

Володимир Хапчук

P.S. Ті, хто зараз дорвався до владних важелів місцевого самоврядування, дуже часто критикують місцеву опозицію: мовляв, та, окрім критики, сама нічого не пропонує. Цей матеріал слід вважати конкретною пропозицією, що спирається на законодавство. Подивимося, чи готові ті, хто сьогодні стоїть у владних важелів, гласно, прозоро і конструктивно діяти?

Отзывы


© 2009 - 2022 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. Контакты: [email protected] 

12+