12+
24 сентября
...
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Такси Комфорт в Лисичанске

Ирина 11.12.2021 15:24
Отличный сервис.Профессионализм водителей.Приемлимые цыны.Благодарю....

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

Дивне зникнення голови Лисичанська

27.02.2009, 10:00
4581
0
Автор

Дивне зникнення голови Лисичанська

Епопея з достроковими виборами лисичанського міського голови ризикує стати хрестоматійним прикладом заболоченої боротьби за владу в провінційному місті. Лисичанський міськвиконком невеликий, але відремонтований на славу. Обласний центр собі такого дозволити не може, мерія Луганська виглядає простіше. Тут же кожен елемент - панелі, вікна, кахель, євроунітази - підігнаний надійно і красиво. Видно рука хазяїна. "Колишній мер Бондаренко для себе робив, 10 років просидів і думав до кінця життя в мерах ходити", - пояснюють журналісти місцевою ТРК "Акцент". І пана Бондаренко, "великого любителя фармацевтики", чекав в березні 2006 року непідробний шок - його, командира міста, з перевагою всього в 800 голосів обійшов Леонід Крысанов. У провінції рідко відбуваються збої в накатаній системі, тому позбавитися від несподіваного мера було честю для міськради. Депутатам це вдалося - на 3 травня призначені нові вибори, почали піаритися кандидати. Втім, усе по порядку.
Валерій Бондаренко, відомий в області завдяки скандалу з розоренням системи комунальних аптек, до кінця свого правління дістав багатьох людей. Лисичанськ - місто не бідне : транзит нафти і газу, вугілля, ЛИНОС, содовий завод, що веде в Україні скляний завод "Пролетар", - багато солідних людей хотіли б стати ще солідніше, та не дозволяла система, налагоджена "під Бондаренко". І в 2005 році, коли маса невдоволених досягла критичного рівня, ряд бізнесменів заявили про свої претензії на мэрство.

З\'явилася опозиція, декілька людей пішли на вибори у противагу Бондаренко. Хороші шанси булі у керівника "Лисичанскугля" В\'ячеслава Теросипова і Леоніда Крысанова - начальника Лисичанського управління філії "Придніпровські магістральні нафтопроводи" ВАТИ "Укртранснафта".

Володимир Бондаренко, всупереч очікуванню, пішов самоходом, а не від Партії регіонів (хоча, коли в Лисичанськ приїжджав Віктор Янукович, на площі з ним поряд стояв заходів, і лідер "біло-блакитних" пояснював лисичанцам, що Бондаренко - саме їх заходів). Говорять, що Бондаренко був настільки в собі упевнений, що відмовився від допомоги регіоналів, щоб не зв\'язувати собі зайвими обіцянками. Відмітимо, що партійний чинник не занадто сильний в невеликих містах за відсутності адмінресурсу часів Кучми. Але, так або інакше, результат відомий : В\'ячеслав Теросипов і Володимир Хапчук (він на выборах- 2002 зайняв другу місце) зняли свої кандидатури, Леонід Крысанов в\' їхав в красиву Лисичанську мерію.

Хоча є і інша версія заподій провальних для Бондаренко виборів - мовляв, свого годині Валерій Володимирович посмів посперечатися з одним з найвпливовіших депутатів Луганської обласної ради, багаторічним керівником обласного комунального підприємства "Фармація" Олександром Гудзенко з приводу прав власності на приміщення, в яких розміщувалися його аптеки. У результаті спочатку аптеки втратило даху над головою, а потім Бондаренко - крісла міра. Мовляв, обурення керівництва обласної організації ПР вилилося саме в ті, що сморід "забили" на Бондаренко.

Бондаренко намагався судитися, але Луганський апеляційний суд відмовив в задоволенні скарги на дії ТВК, що відмовилася перераховувати голоси.
Що був новий заходів? Класичний радянський керівник: небалакучий і недорікуватий, підтягнутий, як колишній майстер спорту з боксу. Живе в особняку на вулиці Березовій - селищі для серйозних людей, їздить на непомітному Mitsubishi Pajero Sport. Відомо, що Крысанов має невелику долю у своїй же компанії, яка дружині російське паливо через усю Україну, - людина за визначенням не бідна. Ще Крысанов контролював Північнодонецький аеропорт. До його власності в Лисичанську можна точно віднести колишній ресторан "Кристал" в центрі - тут знаходився його передвиборний штаб, в "Кристалі" під його патронатом проходили боксерські чемпіонати.

Чим зайнявся новий заходів? Уповільненою діяльністю: регіональна більшість рубала його полагодь, голосувала проти його кадрових пропозицій, звільняла його замів, потім, не зустрічаючи активного опору, взялося за самого міра. Лисичанський поліТВК Володимир Хапчук пояснює невдачі Крысанова слабкістю характеру: "Пам\' ятаєте, як йшов в мери Олексій Данилов? Як удачливий керівник обирався і Крысанов. "Зміг сам розбагатіти, допоможе і нам"! Але, якщо Данилов, потрапивши на свою посаду, розкрився, як прекрасний бутон троянди, то Крысанов, навпаки, пов\'янув завчасно".

Один з лисичанських депутатів розповів "Східному варіанту", що у регіоналів, що мали в міськраді рівно 80% голосів, був спеціальний стратегічний план по "викурюванню" Крысанова. За невдале його виконання полетів з посади секретар міськради Костянтин Гатилов - екс- лідер лисичанського ПР. У нового секретаря Сергія Баранника справи пішли краще (і заразом на сайті Лисичанської міськради висить його фотографія в рубриці "Вітання міського голови"). У липні 2008 року сесія спеціальним рішенням доручила мерові узяти під особливий контроль підготовку до опалювального сезону. Восени депутати звинуватили Леоніда Крысанова в зриві опалювального сезону, після чого запропонували вигнати такого керівника. 33 з 40 депутатів проголосували "за".

У чому полягав "провал опалювального сезону"? Це легко пояснити на прикладі. 17 лютого губернатор Луганщини Олександр Антипов оглядав нову Центральну котельну СП "Лисичанськ-тепломережа". Котельна обслуговує майже половину міста. Губернатор подякував заступника міського голови Анатолія Калашника, адже котлова ще і енергозбережна, економія йде на сотні тисяч, а трудівники сплять в теплі. Так від, цю котельну відкрили на качану листопада 2008 року. Леоніда Крысанова зняли 23 жовтня 2008 року - за провал опалювального сезону. Вдячність за котельну, реконструйовану під година "мэрства" Крысанова, отримали Баранник і Калашник.

Чи було правомочним рішення про відставку міського голови? Юрист з Лисичанська Олексій Беспалов знаходить в діях міськради порушення : "Не було створено спеціальній комісії, не було проведене розслідування. Тобто виведення депутатів "Заходів не впорався з обов\'язками, проваливши опалювальний сезон", - це просто оціночне судження, яку не може мати ніяких юридичних наслідків. У статті 49 Закону України "Про місцеве самоврядування" даний повний перелік обов\' язків міра. У цій статті немає жодного пункту, згідно з яким голова повинний стежити за підготовкою до опалювального сезону. На це існують голова постійної комісії міськради, заступник міського голови, що курирує питання ЖКГ".

Зняття міра не викликало бурі в місті. Олександр Мазан, редактор місцевої газети "Лисичанський Дебют" вважає, що за два роки Крысанов втратило підтримки своїх соратників, адже він не виконував передвиборні обіцянки: "Частина людей, вклавши гроші в кампанію Крысанова, домовилися про преференції в бізнесі - смороді їх не отримали. Теросипов зняв свою кандидатуру на користь Крысанова - в обмін на обіцянку місця першого зама. Крысанов двічі подавав кандидатуру Теросипова - обидва вражай депутати відкидали її. Але заходів усе одне міг наполягти на своєму, призначити Теросипова таким, що "Виконує обов\'язки", і тій працював би деякий термін, скажімо, півроку - на це є право міра. Проте Крысанов не наполіг на своєму - з цього і почався відступ".

Скинувши міра, депутати вирішили не вибирати нового. Згадує Олександр Мазан : "Раптово збирається сесія, журналістів не запрошували, я ледве встиг. Секретар Баранник розповів, що він був у губернатора, і тій похваливши депутатів за оперативність в знятті що нібито провалило опалювальний сезон Крысанова. Після слів Баранника, Олександр Антипов сам збирався робити "подання" на відставку. Далі Баранник повідав, що був у глави облради Валерія Голенко, і тієї попросивши, щоб вусі було згідно із законом: "Якщо зняли міра, подавайте, як і належить, представлення у Верховну Раду на проведення нових виборів. Тут піднявся депутат Іван Становихин, власник місцевої мережі магазинів "Ельдорадо", який підтримував Крысанова перед виборами, і говорити: "Як це вибори?! Ми так не домовлялися!"!! Його підтримав регіонал Сергій Дунаев, передставник інтересів тіньового міністра ПІК Юрія Бойка - в міській казні немає грошів. Вирішили проконсультуватися з юристами, і через три дні вусі вирішити. Потім про цю справу "забули".

Заявку на дострокові вибори слід подавати в 15-денний термін після зняття неугодного міра. Минуло три місяці, депутати жили душа в душу, і прекрасно обходилися без міра. Незважаючи на протести керівництва, сморід ліквідовували КП ТРК "Акцент" і перетворили його на ТОВ, але тут гора прийшла до Магомета: в Лисичанськ приїхала комісія з комітету ВР з місцевого самоврядування, і нові вибори булі призначені на 3 травня. Депутати вже заявили про свою незгоду з цією датою і, судячи з усього, з принциповою тезою про проведення нових виборів теж.

Що ж Крысанов? Перший тиждень після відставки він приндився, погрожував судновою карою, активно об\' їжджав колег в області, літав в Київ. А потім вусі різко затихнуло, в Лисичанську активно обговорювалася новина - міністр - тіньовик Юрій Бойка купивши у Крысанова Північнодонецький аеропорт - купивши за хорошу ціну в обмін на обіцянку "Не піднімати хвилю".

Перевірити цю інформацію не вдалося, одне можна сказати точно - в новому списку кандидатів в мери серед традиційної компанії (Бондаренко, Теросипов, Баранник, Хапчук) ім \'я "Леонід Дмитрович Крисанов" відсутній.

Отзывы


© 2009 - 2022 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. Контакты: [email protected] 

12+