12+
10 июня
...
прогноз на 5 дней
21 oC пасмурно
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Такси Комфорт в Лисичанске

Ирина 11.12.2021 15:24
Отличный сервис.Профессионализм водителей.Приемлимые цыны.Благодарю....

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

..І усе закінчиться грандіозним фейєрверком

26.08.2010, 11:00
4081
0
Автор

..І усе закінчиться грандіозним фейєрверком

2010 рік для Лисичанська дійсно має усі шанси стати знаменним. Для цього є декілька причин, проте зараз мова піде тільки про майбутній ювілей міста, його 300-річчю.


Зовсім заплутали..


Ось вже багато років дата народження Лисичанська є яблуком розбрату між різними істориками, політиками, та і звичайними жителями цього старого міста шахтарів і хіміків. Багато хто з них стверджує, що 1710 рік не може бути роком створення міста з однієї простої причини - ніде немає історичних документів, що підтверджують цю дату. І дійсно, таких документів, наскільки мені відомо, немає, а усі докази зводяться до виданої в 1960 році книги краєзнавця Микити Лопатина "У витоків Колиски Донбасу". В той же час опоненти, що заявляють про неспроможність цієї дати і посилаються на указ Катерини II, датований 14 жовтня 1795 року про утворення населених пунктів, - Луганськ і Лисичанськ, також не спроможні. Чому? Та тому, що однозначно до 1795 року на наших землях було утворено аж декілька поселень. Це і славяносербский полк Прерадовича (Третя Рота) і ще ранні поселення Белинка, Лобовка і Пещеровка. Останні відмічені на карті 1750 року, привезеній Вадимом Мовчаном, депутатом Лисичанської міської ради з Московського воєнно-історичного архіву. А це говорить тільки про одне, що ще до 1750 року тут жили люди. І не одиниці, а достатня кількість, щоб вважатися поселеннями.


Але все таки, якщо бути об\'єктивними і підходити до моменту створення Лисичанська не упереджено, то можна констатувати той факт, що нам невідома істинна дата його заснування.


Нам хліби не потрібно..


Як ми розуміємо, дата святкування 300-річчя Лисичанська досить-таки умовна. Але.. державні мужі вирішили нею бути, означає так і буде. Тому нам не залишається нічого іншого, як просто подивитися, з чим ми відмічатимемо свій ювілей і що нам приготували владу міста з нагоди такого свята.


Отже, що ми маємо на сьогодення? Я думаю, це видно і неозброєним оком. По-перше - зменшення стабільно працюючих підприємств міста, і як наслідок - збільшення людей, яким працедавці повинні непогані грошові суми.


По-друге - збільшення тарифу практично на усі види комунальних послуг. Плюс до цього підвищення цін на живлення, одяг і т. д. І це тільки дуже збігле, можна сказати поверхневе порівняння. В сукупності ж усе це може привести до того, що в основній своїй масі святкувати ювілей міста будуть напівзлиденні люди з масками посмішок на обличчі замість щирої радості з нагоди урочистості.


Та все ж, як ми розуміємо, свято відбудеться за будь-якої погоди. Тобто які б соціальні потрясіння не грянули, Подінь міста був, є і буде. А значить, існує і культурна програма його проведення, і заходи, приурочені до 300-річчя Лисичанська.


Одним з основних заходів, присвячених ювілею міста, був проведений з березня і по серпень місяць цього року конкурс "На кращу творчу роботу про Лисичанськ". Конкурс проводився в семи номінаціях: "Кращий шкільний твір про Лисичанськ", "Краща творча письмова робота про місто Лисичанську", "Краща публікація про видатних людей міста "Лисичанськ і лисичане", "Кращий цикл публікацій, присвячених 300-річчю Лисичанська", "Кращий фільм про Лисичанськ", "Кращий цикл тематичних передач, присвячених 300-річчю міста "Лисичанськ: учора, сьогодні, завтра" і "Кращий аматорський фільм про Лисичанськ".


І як оголосив Володимир Семенович Марченко, заступник Лисичанського міського голови: "Більше 50-ти журналістів, представників ЗМІ, жителів міста, шкіл, що вчаться, надали свої роботи комісії".


Так само пройшов конкурс на кращий логотип святкування 300-річчя міста, за підсумками якого і був оголошений переможець. Їм став художник-оформлювач Валерій Токарев.


А в парку атракціонів "Максим-парк", за словами Володимира Семеновича, фахівці палаців культури протягом літнього періоду проводять відбіркові тури конкурсів : "Караоке" і "Дружна сім\'я". Як нам відомо, переможці цих відбіркових турів візьмуть участь в завершальному заході, який відбудеться напередодні самої урочистості, 31 серпня.


У краєзнавчому музеї міста відкрилося декілька експозицій, присвячених Лисичанську. Зокрема, це експозиція "Символи держави, області, міста". У ній представлені прапор і герб України, Луганської області і Лисичанська, з короткими історичними довідками про затвердження цих символів. Почала роботу і експозиція "Лисичанськ - Колиска Донбасу". Її, як говорить заступник мера, по праву можна назвати візитною карткою міста.


Окрім цього, Володимир Семенович відмітив, що напередодні 65-ої річниці Великої Перемоги і 300-річчя Лисичанська були капітально відремонтовані пам\'ятники встановлені на братських могилах. Загальна ж вартість реставраційних робіт склала близько 500 тыс. грн.


А видовища будуть?


Проте що ж лисичан чекає в самий переддень святкування ювілею, і що відбуватиметься 2 вересня 2010 року?


Як повідав Володимир Марченко, основні заходи почнуться 29 серпня, і триватимуть по 4 вересня.


"Це масові гуляння на площі - святкування Дня шахтаря і Дня хіміка. Але основне навантаження ляже на 2 вересня"- говорить чиновник.


І дійсно, 2 вересня буде по справжньому жарко, тому як програма культурних заходів досить-таки насичена різними подіями.


"Святковий день почнеться з покладання квітів до меморіалу "Привольнянский плацдарм" за участю гостей і керівництва міста - говорить Володимир Марченко. - З 12 годин заходи продовжаться вже в Лисичанську біля меморіального комплексу "Пам\'ять" : в них візьмуть участь художні колективи Лисичанська і області, а також почесні гості свята. Далі програму продовжить свято талантів "Лисичанський Арбат". Цього разу там будуть представлені роботи майстрів декоративно-прикладного мистецтва з рр. Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіж, Червоний Промінь, Старобельск, Алчевск.. Потім - концерт духової і естрадної музики. З Евпатории, уперше за останні два десятиліття, запрошений шоу-театр "Живі скульптури". Чекаємо і приїзду артистів : Олексія Глызенко, Миколи Трубача, "Фабрику зірок", нашу землячку - Ольгу Цимбалист, Олену Яловик і Петра Чорного. Ну а усе це закінчиться великим святковим фейєрверком.

Так, і хочу сказати, що практично усі заходи будуть проведені за рахунок добродійного фонду "Регіон ХХI століття".

Як бачимо, славна вечірка намічається, і місто, природно, на неї заслуговує. Але.. Але чомусь мені здається, що було б краще, якби усі гроші, які будуть витрачені на підготовку і проведення урочистості, влада міста направила б, приміром, на будівництво міні-котельних.. Або на потреби водоканалу.. Тільки не просто направили, а під строгим контролем, з умовою за певний термін виробити деякі роботи і показати результат. Ось би люди зраділи, коли замість двухставочного тарифу на послуги тепломережі, завдяки модернізації і т. д. їм залишили хоч би колишні розцінки. Ось це дійсно було б свято!

lisichansk.in.ua

Отзывы


© 2009 - 2022 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. Контакты: [email protected] 

12+