12+
29 июля
...
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

«Большая стройка» в Луганской области

Александр 16.04.2021 19:25
Здравствуйте ! А когда, наконец-то, дойдут руки (глаза, уши, совесть и т.д.) до участка дороги ......

Свято-Митрофановский храм 2

Дмитрий 06.04.2021 19:31
Здравствуйте , сделайте ещё пожалуйста и про Митрофановскую церковь номер 1 ....

Сколько будут платить за газ жители Луганской области

Андрей2 30.03.2021 11:21
При Януковиче такого не было. Но, как говорится - СУГС! Лисичане, жаловаться и возмущаться надо было ......

Такси"ФАВОРИТ"

Андрей 30.01.2021 08:32
Всем доволен.Отличное обслуживание.Успехов вам!...

Такси"В0ЯЖ"

Николай 14.12.2020 18:34
Отличный сервис! Рекомендую!...

Лисичанські депутати прийняли Звернення до Національного радого України з питань телебачення

09.12.2008 17:00
3916
0
Автор

Лисичанські депутати прийняли Звернення до Національного радого України з питань телебачення

На позачерговій сесії Лисичанської міської ради депутати прийняли Звернення до Національного радого України з питань телебачення і радіомовлення з вимогою негайного припинення порушень прав громадян на вільне отримання інформації. Депутати відмічали, що рішення Нацради, що заборонило ретрансляцію ведучих російських телеканалів "РТР-планета", "Перший канал. Всесвітня мережа", а також інших телеканалів Російської Федерації, порушує права громадян України, гарантовані Конституцією України, статтею 10 Європейською конвенції про захист прав людини, що призводить до зростання соціальною напруженості в місті, провокує суспільство до розколу по національному і мовній ознаці.

Текст Звернення депутати вирішили направити у Верховну Раду України, Генеральну Прокуратуру і в Національний радий України з питань телебачення і радіомовлення.ПРО Б Р А Щ Е Н І Е
депутатів Лисичанської міської ради
у Національний радий України з питань телебачення
і радіомовлення


Депутати Лисичанської міської ради виражають стурбованість ситуацією, яка склалася в місті Лисичанську після припинення трансляції російських телевізійних каналів в кабельних мережах. Обурені порушенням своїх прав мешканці міста звертаються в міську раду і громадські приймальні депутатів у пошуках захисту від свавілля Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення і вимагають негайного повернення улюблених телеканалів.
Нагадуємо, що в м. Лисичанську більшість мешканців називають своєю рідною мовою - російський і вважають його мовою спілкування. Для задоволення власних інформаційних і культурних потреб більшість лисичан були вимушені підключитися до кабельних мереж зі значною кількістю російських каналів. Адже в умовах, коли держава системно обмежує права російськомовного населення південно-східних областей України, впроваджує насильницьку українізацію в системі освіти і в інших сферах громадського життя, можливість в крузі сім\'ї дивитися телевізор на рідній мові, яку до листопада 2008 року надавали кабельні мережі, в деякій мірі урівноважувала ситуацію.
Ми з усією відповідальністю заявляємо, що нинішнє провокаційне припинення ретрансляції російських каналів в кабельних мережах загострює суспільно-політичну ситуацію і призводить до зростання соціальної напруженості в місті, провокуючи суспільство до розколу за національною і мовною ознакою.
Депутатський корпус Лисичанської міської ради наполягає на необхідності припинення практики управління господарською діяльністю в так званому "ручному режимі", за допомогою тиску на керівників кабельних мереж.
Ми вимагаємо від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення відміни права громадян України, що грубо порушує і обмежуючого, на отримання інформації на рідній мові рішення № 1738 від 01.10.2008 р. про припинення ретрансляції російських телевізійних каналів і телепрограм.
Відмічаємо, що ст. 42 Закони України "Про телебачення і радіомовлення" встановлено, що порядок ретрансляції телепрограм регулюється виключно Законом, а не актами Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, а ретрансляція телепрограм, зміст яких відповідає Європейській конвенції про трансграничне телебачення, на території не обмежується.
Встановлено також, що обов\'язок адаптувати зміст призначених для ретрансляції телепрограм до вимог законодавства України виникає тільки у тому випадку, якщо їх виробник не підпадає під юрисдикцію країни, яка входить в Європейський союз, або країни, що ратифікувала вказану конвенцію.
Депутати Лисичанської міської ради констатують кричуще порушення права мільйонів громадян України на вільне отримання і поширення інформації, гарантованого ст. 10 Європейській конвенції про захист прав людини в результаті введення Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення обмежувального списку з 83 телеканалів і встановлення заборони на перегляд загальнонаціональних російських телеканалів.
Для публікації в місцевих засобах масової інформації депутати Лисичанської міської ради вимагають від Національної ради України по телебаченню і радіомовленню надати офіційні роз\'яснення відносно заборони ретрансляції в Україні провідних російських телеканалів "РТР-планета", "Перший канал. Всесвітня мережа", "ТУС 1", а також інших телеканалів Російської Федерації, що віщають з супутників, що належать компаніям країн Європейського союзу.
Вважаємо, що подальше загострення конфлікту навколо заборони Національним радим України з питань телебачення і радіомовлення ретрансляції російських телеканалів суперечить інтересам мешканців міста Лисичанська і громадян України в цілому, оскільки погіршує репутацію нашої країни, як демократичної, правової держави.
Вимагаємо від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення неухильного дотримання ст. 19 Конституцій України, ст. 10 Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, ст. 19 Міжнародного пакту ООН про громадянські і політичні права, вимог Закону України "Про основи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Прийнято на 50 сесій Лисичанського
міської ради 3 грудня 2008года

Отзывы


© 2009 - 2021 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. 

12+