12+
30 марта
...
доллар евро рубль РФ

Последние отзывы

Такси Комфорт в Лисичанске

Ирина 11.12.2021 15:24
Отличный сервис.Профессионализм водителей.Приемлимые цыны.Благодарю....

Житель Лисичанска после регистрации на сайте потерял деньги

Андрей222 25.08.2021 12:37
Страшно представить, какие это деньги могли быть для человека. И как теперь их найти в нынешней ......

Суд Лисичанска вынес приговор

Андрей2 19.08.2021 12:41
Чушь какая-то. Откуда в окрестностях Лисичанска эти Нептуны. И солдаты тут обычные призывники в ......

Такси Комфорт в Лисичанске

Александр 03.08.2021 16:31
Пунктуальность.Хороший ценник....

Комунальне майно громади - матеріальна основа місцевого самоврядування

14.11.2008, 11:00
4130
0
Автор

Комунальне майно громади - матеріальна основа місцевого самоврядування

Лисичанським міським радим повноваження з управління комунальним майном міста надані управлінню власності. У структурі виконавчих органів міськради діє також 6 галузевих органів управління міської ради, в сферу управління яких входить 73 підприємства і установи. Загальна вартість основних фондів, що знаходяться на балансах комунальних підприємств і установ, складає 1,7 млрд.грн., у тому числі 1,5 млрд. грн. - вартість об\'єктів житлового фонду. Як повідомляє начальник управління власності Тетяна Гречко, для оптимізації роботи по обліку комунального майна міста в управлінні створений Реєстр об\'єктів комунальної власності, регулярне оновлення якого дозволяє отримувати оперативну інформацію про будь-який об\'єкт комунальної власності.

За словами Тетяни Олексіївни, робота цього управління багатогранна і припускає використання величезної нормативно-правової бази чинного законодавства України. Кожен з напрямів діяльності управління є життєво важливим для громади. Наприклад, робота управління у сфері орендних стосунків дозволяє ефективно управляти нежитловими приміщеннями, які не використовуються комунальними підприємствами і установами в основній діяльності. Територіальна громада, залишаючись власником таких об\'єктів, отримує додаткові кошти від передачі їх в оренду. Так, за станом на 01.10.2008г. комунальними підприємствами г.Лисичанска передано в користування 359 нежитлових приміщень загальною площею 38632 кв.м., з них по договорах безвідплатного користування передано 81 приміщення загальною площею 13510 кв.м. Від передачі в оренду нерухомого майна за звітний період на рахунки комунальних підприємств міста поступило орендної плати в сумі 1,2 млн.грн., що на 15% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Слід звернути увагу, - підкреслює Тетяна Гречко, - що нині передача в оренду об\'єктів здійснюється виключно на конкурсній основі. У зв\'язку з цим, з початку року було проведено 42 конкурси на право укладення договорів оренди комунального майна. По їх результатах укладено 36 договорів оренди нежитлових приміщень, загальна площа яких складає 3086 кв.м. З метою дотримання норм чинного законодавства у сфері орендних стосунків працівниками управління власності в поточному році проведено 18 перевірок, перевірено 38 об\'єктів оренди, в результаті яких по 8 об\'єктам виявлені факти використання приміщень з порушенням чинного законодавства. Зараз прийняті заходи по усуненню виявлених порушень.

Також велика увага управлінням приділяється питанням прийому в комунальну власність об\'єктів соціальної сфери підприємств різних форм власності. Так, за 9 місяців т.г. в комунальну власність територіальної громади г.Лисичанска прийнято 63 об\'єкти загальною вартістю 10 млн.грн. Процес передачі об\'єктів соціальної сфери у власність територіальної громади проходить складно, оскільки об\'єкти частенько знаходяться в запущеному стані, викликаному неплатоспроможністю предприятий-балансодержателей, передавальних об\'єкти, високою вартістю об\'єктів, не відповідною їх фактичному стану, відсутністю технічної документації і засобів на проведення капітального ремонту. В результаті витрати на ремонт і зміст об\'єктів, що приймаються, лягають важким тягарем на міський бюджет.

Як відмічає начальник управління, важливим напрямом в роботі є і робота з безгосподарним майном, яка включає створення і ведення комп\'ютерної бази даних, збір і підготовку матеріалів для подання до суду заяв про визнання об\'єктів безгосподарними. В результаті проведених заходів згідно рішень Лисичанського міського суду ряд таких об\'єктів вже визнані безгосподарними і передані в комунальну власність територіальної громади. Крім того, неможливо переоцінити значущість власності роботи, що проводиться управлінням, по приватизаційному відчуженню комунального майна, яка дозволила за 9 місяців 2008 року виробити відчуження 28 об\'єктів нерухомості комунальної власності і 8 земельних ділянок. У зв\'язку з цим вступи до місцевого бюджету склали 3,0 млн.грн., в державний - 0,58 млн.грн., тобто до бюджетів усіх рівнів від приватизації комунального майна перераховано 3,58 млн.грн.

На 2009 рік вже плануються великі об\'єми робіт по усіх напрямах діяльності управління і наступний рік обіцяє бути не менш насиченим, чим поточний, - підкреслила Тетяна Гречко.

Отзывы


© 2009 - 2022 «Лисичанск Инфо» При использовании материалов активная ссылка на сайт обязательна. Контакты: [email protected] 

12+